Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Rosja wprowadza wirtualną walutę – CryptoRuble
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 18 październik 2017 05:36 Autor: Katarzyna

Rosja wprowadza wirtualną walutę – CryptoRuble

Po zakazie Bitcoina oraz innych kryptowalut, rząd rosyjski ogłosił, że wypuści własną kryptowalutę o nazwie CryptoRuble, która będzie wydawana i kontrolowana przez państwo. Ma to zażegnać konflikt, który powstał po zakazie kryptowalut w Rosji, mimo zainteresowania społeczeństwa elektronicznymi środkami pieniężnymi.

Rząd rosyjski informuje jednak, że utworzenie CryptoRuble nie wiąże się w żadnym wypadku z legalizacją Bitcoina i innych kryptowalut. Rosja wyraża za to zainteresowanie technologią blockchain – zdecentralizowaną i rozproszoną bazą danych, która służy do księgowania poszczególnych transakcji – taką jaką oferuje rywalizujące z Bitcoinem Ethereum.

„Oświadczam oficjalnie, że uruchamiamy własną kryptowalutę z jednego prostego powodu – za dwa miesiące nasi sąsiedzi z Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej zrobią to za nas” – powiedział rosyjski minister ds. Łączności, Nikolai Nikiforow.

CryptoRuble nie będzie typową walutą kryptograficzną – nie będzie można jej wydobywać. Rząd ma być jedyną jednostką odpowiedzialną za jej wydawanie, kontrolę oraz utrzymywanie. CryptoRuble będzie można zamienić na ruble, z 13% podatkiem pobieranym od właścicieli, którzy nie są w stanie zadeklarować źródła swoich kryptomonet. Podobny podatek ma być ustanowiony do kupna i sprzedaży kryptorubli.

Scarlet

 


Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 18 październik 2017 20:08
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Rosja wprowadza wirtualną walutę – CryptoRuble