Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Gospodarka światowa   Wtorek, 02 styczeń 2018 08:00 Autor: Andreas

Media: Wielka Brytania może wprowadzić narodową kryptowalutę

Media: Wielka Brytania może wprowadzić narodową kryptowalutę Mike Seyfang/Flickr/CC BY 2.0

Centralny Bank Wielkiej Brytanii w 2018 roku może dać zgodę na wprowadzenie do obrotu narodowej kryptowaluty, informuje gazeta "The Telegraph".

Według danych gazety, Bank Anglii już w lutym 2015 roku stworzył specjalną grupę badawczą, w której zadania wchodziło wypracowanie wariantu wprowadzenia do obrotu kryptowaluty, przywiązanej do funta szterlinga. Specjaliści badają obecnie technologię elektronicznych transakcji, wykorzystywaną w operacjach z bitcoinem i innymi kryptowalutami. 

Według słów przedstawiciela brytyjskiego Banku Centralnego, oczekuje się, że w przyszłym roku grupa badawcza przedstawi rezultaty prac. 

Jak pisze gazeta, szef brytyjskiego Banku Centralnego Mark Carney oświadczył na przedświątecznym spotkaniu z parlamentarnym komitetem finansowym, że najbardziej interesująca wydaje mu się "bazowa technologia" transakcji z kryptowalutami. "Bazowa technologia jest naprawdę wielce interesująca. W Banku Anglii pracujemy nad nią" – cytuje gazeta słowa Carneya. 

Dodał, że już przeprowadził rozmowy z innymi bankami centralnymi na temat wprowadzenia do obrotu waluty elektronicznej, podkreślając, że technologia blockchain (baza danych, funkcjonująca bez centralizowanego zarządzania) dla operacji pomiędzy głównymi instytucjami finansowymi może "dobrze odbić się na finansowej stabilności i efektywności". Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 01 styczeń 2018 17:10