Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Telegram wprowadzi swoją własną kryptowalutę
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 10 styczeń 2018 07:23 Autor: Andreas

Telegram wprowadzi swoją własną kryptowalutę

Telegram wprowadzi swoją własną kryptowalutę Luke Descryptive/Flickr/CC BY 2.0

Komunikator internetowy Telegram Pawła Durowa zapowiedział wprowadzenie własnej kryptowaluty – pisze TechCrunch, powołując się na różne źródła.

Kryptowaluta miałaby zostać oparta na blockchainach trzeciej generacji — Telegram Open Network (TON). Będzie nazywać się Gram. 

Środki na ten projekt pochodziłyby z ICO (Initial Coin Offering). Zakłada się, że będzie on dość duży, bo zostanie zdrożony nie w imieniu nowego start-up, a projektu, który już jest znany na rynku.

Jak informuje TechCrunch, Telegram rozpatruje możliwość przyciągnięcia kapitału w wysokości 500 mln dolarów w ramach przedsprzedaży, a potencjalny całkowity koszt tokenów wyniesie od 3 do 5 mld dolarów. Są to wstępne wyliczenia i mogą być później skorygowane.

W przedsprzedaży inwestorzy, którzy nie należą do bliskiego otoczenia Durowa, będą musieli prawdopodobnie wnieść wkład w wysokości co najmniej 20 mln dolarów w oficjalnej walucie, a nie kryptowalucie. 4% lub 200 mln jednostek Gram, zarezerwuje zespół programistów na cztery lata. 52% będzie należeć do komunikatora, aby uchronić się przed spekulacjami. Reszta – 44% — znajdzie się w publicznej i prywatnej sprzedaży. Handel kryptowalutą będzie się odbywał na giełdzie i za pośrednictwem aplikacji Telegram.

Ponadto komunikator uruchomi własny portfel elektroniczny w czwartym kwartale tego roku.

TechCrunch twierdzi, że Telegram w zasadzie jest już kanałem komunikacyjnym dla społeczności, które zajmują się kryptowalutami, dlatego jego rozwój w tym kierunku jest naturalnym zjawiskiem.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 10 styczeń 2018 07:33
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Telegram wprowadzi swoją własną kryptowalutę