Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa ​Visa nie obsługuje Rosjan
Kategoria: Gospodarka światowa   Wtorek, 29 kwiecień 2014 14:59 Autor: admin

​Visa nie obsługuje Rosjan

​Visa nie obsługuje Rosjan foto: Wikimedia Commons/CC
Amerykańska firma Visa poinformowała dziś, że zawiesi usługi sieciowe dla rosyjskich banków SMP Bank i InwestkapitałBank, które wczoraj zostały objęte sankcjami przez Stany Zjednoczone.
 
W ten sposób Visa chce przestrzegać amerykańskiego prawa.
 
„Ubolewamy z powodu wszelkich niedogodności, których mogą doświadczyć te instytucje, właściciele kart i handlowcy” - napisała firmy. „Wszystkie systemy Visa działają normalnie i nadal obsługujemy naszych rosyjskich klientów, którzy nie zostali objęci sankcjami” - dodano.
 
Konkurencyjna wobec Visy firma MasterCard poinformowała w poniedziałek, że wkrótce zawiesi usługi dla kart wydawanych przez SMP Bank i InwestkapitałBank.
 
Te dwie instytucje finansowe znalazły się w poniedziałek na liście 17 rosyjskich firm, których aktywa zostały zamrożone ze względu na nielegalne i prowokacyjne działania Rosji na Ukrainie. Oba banki są kontrolowane przez braci Arkadija i Borisa Rotenbergów, uważanych za bliskich przyjaciół prezydenta Rosji Władimira Putina. Rotenbergowie to dawni sparingpartnerzy Putina w judo. Ich firma budowlana dostała państwowy kontrakt o wartości 7 mld USD w związku z niedawną olimpiadą w Soczi. Obaj figurowali na poprzedniej, marcowej liście osób, w które wymierzone były amerykańskie sankcje. USA nałożyły je po rosyjskiej aneksji Krymu.
 
Rosja ostatnio ujawniła plany wprowadzenia własnego systemu kart płatniczych, by uniezależnić się od firm MasterCard i Visa. Po marcowych sankcjach przestały one świadczyć usługi dla transakcji płatniczych klientów Banku Rossija i jego filii Sobinbank.
 Źródło: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 29 kwiecień 2014 16:06