Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W Hiszpanii na sprzedaż wystawia się całe wsie
Kategoria: Gospodarka światowa   Niedziela, 28 kwiecień 2013 11:48 Autor: admin

W Hiszpanii na sprzedaż wystawia się całe wsie

Hiszpańskie biura nieruchomości wystawiły na sprzedaż ponad 50 opuszczonych wsi.

Ich ceny wahają się od 60 do 250 tys. euro, czyli tyle ile trzeba zapłacić w mieście za niewielkie mieszkanie. 

"6 budynków mieszkalnych, wieża obronna, młyn, opuszczona winnica, kaplica i magazyny” - to opis jednej z wystawionych na sprzedaż wsi. Nazywa się Esblada i jest położona nieopodal Tarragony. Ostatni mieszkaniec opuścił ją 40 lat temu. Biuro nieruchomości żąda za całość 250 tysięcy euro, czyli tyle, ile trzeba zapłacić za 3 pokojowe mieszkanie w Barcelonie. 

"Najtrudniejsze było ustalenie, kim są właściciele każdej z nieruchomości, czy żyją, czy chcą ją sprzedać. Zajęło nam to ponad rok.” - przyznaje Montse Rives z biura nieruchomości. 

Najwięcej ofert sprzedaży wsi pochodzi z Katalonii, Asturii i Galicji. Większość zainteresowanych kupnem to obywatele Wielkiej Brytanii i Francji. Pracownicy biur nieruchomości zapewniają, że jest to dobra lokatapieniędzy, bo za kilka lat znów zaczną rosnąć ceny działek i domów.

 

Źródło artykułu: Forsal.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 kwiecień 2013 21:16
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W Hiszpanii na sprzedaż wystawia się całe wsie