Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Australia może być pierwszym krajem, który pozbędzie się gotówki
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 04 marzec 2015 22:04 Autor: admin

Australia może być pierwszym krajem, który pozbędzie się gotówki

Australia może być pierwszym krajem, który pozbędzie się gotówki foto: Wikimedia Commons/CC

Czy Australia stanie się pierwszym krajem, który zlikwiduje pieniądz na rzecz gotówki elektronicznej? Profesor Rabee Tourky przewiduje, że kraj może całkowicie zrezygnować z fizycznej waluty w ciągu najbliższych 10 lat.

Profesor Tourky jest dyrektorem w Australian National University (ANU) Research School of Economics. Uważa on że mieszkańcy tego kraju tak bardzo przyzwyczaili się do waluty elektronicznej, że do 2025 roku gotówka fizyczna zostanie tam zlikwidowana. W jej miejsce może pojawić się waluta, taka jak Bitcoin.

"Jednym z głównych problemów ekonomicznych jest pojawienie się eksperymentu z elektroniczną gotówką, taką jak Bitcoin. W ciągu 10 lat nie będzie już żadnej papierowej gotówki. Najważniejsze pytanie brzmi: co w Australii wejdzie na jej miejsce? Czy będzie to Bitcoin? Nie sądzę. Będzie to coś w rodzaju "AusBit", elektronicznej waluty australijskiego rządu" - powiedział Rabee Tourky.

Jeśli Australia faktycznie podejmie takie kroki, zapoczątkuje to nową erę cyfrowej waluty. Nietrudno również dojść do wniosku, że jeśli ten kraj jako pierwszy pozbędzie się fizycznego pieniądza, pozostałe kraje na świecie prawdopodobnie zrobią to samo. Wraz z nową walutą, pojawią się nowe problemy, takie jak prywatność, anonimowość czy pojawianie się nielegalnych rynków.

Co więcej, College of Business and Economics z Australian National University postanowił wprowadzić do swojego programu naukę o cyfrowej gotówce, co pozwoliłoby rozwiązać problemy z nią związane. Wygląda na to że powoli nadchodzi nowy świat, w którym będzie rządził tylko wirtualny pieniądz.


Źródł: phys.orgzmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 04 marzec 2015 22:52
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Australia może być pierwszym krajem, który pozbędzie się gotówki