Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa JP Morgan gromadzi ogromne zapasy srebra
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 29 kwiecień 2015 12:49 Autor: admin

JP Morgan gromadzi ogromne zapasy srebra

Dlaczego JP Morgan zgromadził ponad 55 milionów uncji fizycznego srebra? Od początku 2012 roku, zapasy JP Morgan wzrosły z mniej niż 5 000 000 uncji fizycznego srebra do ponad 55 milionów uncji. Oczywiście, ktoś z JP Morgan jest przekonany, że fizyczne srebro będzie świetną inwestycją. Ostatnio cena srebra rzeczywiście sporo spadła. Kiedy piszę te słowa, wyceniane jest na 15,66 dolarów za uncję. Tak więc do tej pory inwestycje JP Morgan z pewnością się nie opłaciły, jednak opłacą się w wielkim stylu, jeśli wkrótce wejdziemy w zawirowania wielkiego kryzysu finansowego.

W czasach kryzysu, inwestorzy zwykle przechodzą w kierunku fizycznego złota i srebra. I jak wspomniałem jakiś czas temu, prezes i dyrektor generalny JPMorgan Chase Jamie Dimon stwierdził w liście do akcjonariuszy, że “nastąpi kolejny kryzys”.

“Niektóre rzeczy nigdy się nie zmienią – nastąpi kolejny kryzys i jego skutki będą odczuwalne przez cały rynek finansowy. Punkt zapalny kolejnego kryzysu nie będzie taki sam jak ostatni – ale nastąpi kolejny kryzys. Zdarzenia zapalne mogą mieć charakter geopolityczny (Kryzys w 1973 r. na Bliskim Wschodzie), recesja, w której FED raptownie podniósł oprocentowanie (1980/1982 recesja), załamanie cen surowców (ropy naftowej w latach 1980), kryzys komercyjnych nieruchomości (na początku lat 1990.), kryzys azjatycki (w 1997 roku), tak zwana “bańka” (bańka internetowa roku 2000 i w 2008 bańka mieszkaniowa), itp Chociaż ostatnie kryzysy miały różne przyczyny to mają duży wpływ na cały rynek finansowy.”

I jak widać Dimon inwestuje na wypadek tego, wobec czego przestrzega.

Michael Snyder

 

Źródło: PrisonPlanet.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 29 kwiecień 2015 18:19