Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Umrą miliony ludzi kiedy pęknie bańka zadłużenia?
Kategoria: Gospodarka światowa   Piątek, 22 maj 2015 14:16 Autor: admin

Umrą miliony ludzi kiedy pęknie bańka zadłużenia?

Umrą miliony ludzi kiedy pęknie bańka zadłużenia? foto: Epizentrum /Wikimedia Commons/CC

Skutki załamania światowej gospodarki, akcji i rynków długu mogą być trudne do zrozumienia. Podczas gdy wiemy, że powoli zbliża się poważne zdarzenie finansowe, które będzie miało wpływ na nasze życie to przygotowanie odpowiedniego planu strategicznego w celu złagodzenia jego skutków może być kłopotliwym i stresującym przedsięwzięciem.

Pytań zadawanych przez zainteresowanych Amerykanów jest wiele, ale odpowiedzi nie są łatwe do pozyskania. Czy powinienem zachować pieniądze na moim koncie emerytalnym? Jakie spółki giełdowe są odporne na recesję? Czy złoto i srebro naprawdę mają znaczenie, jeśli cały system leży w gruzach? Czy powinienem mieć trochę gotówki? Ile jedzenia powinienem nagromadzić jeśli zaburzony zostanie regularny przepływ handlu? Czy będą zamieszki w moim mieście?

W poniższym wywiadzie X22 Report Spotlight, znany analityk i myśliciel Greg Mannarino z Traders Choice zwięźle opisuje wyzwania, przed jakimi stoimy jako jednostki i jako naród. Nie przebiera w słowach i idzie prosto do sedna problemu: niekontrolowanego zadłużenia.

Jak wyjaśnia Mannarino, mamy do czynienia z tak poważnym zdarzeniem, że będzie miało ono bezpośredni wpływ na niemal każdą osobę na Ziemi. Jednak zanim będziemy mogli przygotować się na nie, musimy zrozumieć co się stanie i jaki może wyglądać najgorszy scenariusz:

„Banki centralne… przez przyjęcie modelu gospodarczego opartego na długu, który wymaga aby środki pieniężne były pożyczane na poczet przyszłości w coraz to większych ilościach, aby utrzymać to co mamy dziś, stworzyło alternatywny wszechświat, który by inaczej nie zaistniał. Jeśli nie mielibyśmy dostępu do wszystkich tych środków z których możemy zaciągać pożyczki prowadząc inflację długu nie mielibyśmy obecnego poziomu życia. To stworzyło populacyjny boom… wyż populacyjny szedł w górę wraz z długiem. To niesamowite. Tak więc, gdy bańka zadłużenia pęknie będziemy mieli korektę w poziomie populacji. To matematyczny pewnik. Na całym świecie umrą miliony ludzi kiedy pęknie bańka zadłużenia. I ja mówię kiedy a nie jeśli… […] Gdy zasoby staną się coraz bardziej skąpe zobaczymy kraje w stanie wojny. Ludzie będą walczyli… w najgorszym przypadku… będą robić wszystko co w ich mocy by przeżyć… by zapewnić przeżycie dla rodziny i dla siebie. Nie ma jak tego uniknąć.”

„Oni rozumieją, do czego to zmierza… Spójrzmy na to z tej perspektywy… banki centralne na świecie, wchodząc w negatywne [stopy procentowe] odwróciły cały system finansowy do góry nogami. Oni są tak zdesperowani. Każą płacić ludziom za to, że deponują u nich pieniądze. […] To nie może działać. To nie było zaprojektowane by działać w ten sposób. I to powinno powiedzieć nam wszystkim, jak blisko musimy być tego momentu.”

Jak zauważa Mannarino, powinno być oczywiste, że jesteśmy na zakręcie implozji systemu opartego na długu, na którym zbudowana jest nasza cała struktura społeczna. Gdy ten system upadnie, podobnie się stanie z życiem jakie znamy.

Na podstawie: SHTFPlan.com

 

Źródło: PrisonPlanet.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(25 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 22 maj 2015 19:14
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Umrą miliony ludzi kiedy pęknie bańka zadłużenia?