Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Niemal 40% mieszkańców Australii straci swoją pracę na rzecz robotów
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 17 czerwiec 2015 14:46 Autor: admin

Niemal 40% mieszkańców Australii straci swoją pracę na rzecz robotów

Niemal 40% mieszkańców Australii straci swoją pracę na rzecz robotów foto: Wikimedia Commons/CC

Ludzkość powinna przygotować się na radykalne zmiany, które nastąpią za sprawą automatyzacji. Roboty stają się coraz lepsze i potrafią już konkurować z człowiekiem na wielu stanowiskach. Z dotychczasowych analiz wynika, że wiele osób straci pracę w najbliższej przyszłości w wyniku robotyzacji.

Raport przygotowany przez Australijski Komitet ds. Rozwoju Ekonomicznego również jest dość niepokojący. Wynika z niego, że nawet 40% zawodów w Australii (w niektórych regionach nawet 60%) może po prostu zniknąć w ciągu 10-15 lat. Inteligentne roboty mogą pracować na stanowiskach takich jak pielęgniarstwo czy chirurgia. Maszyny mogłyby nawet prowadzić samochody i opiekować się starszymi ludźmi.

Rozwój inteligentnych maszyn powoduje, że człowiek już dziś musi poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Jeśli typowe zawody wymagające siły fizycznej zostaną oblężone przez roboty, trzeba będzie wykorzystywać największe zalety człowieka aby maszyny nie pozbawiły nas pracy. Chodzi oczywiście o siłę naszego umysłu, wyobraźnię i twórcze myślenie.

 

Źródło: bbc.comzmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 17 czerwiec 2015 17:29
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Niemal 40% mieszkańców Australii straci swoją pracę na rzecz robotów