Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Wicekanclerz mówi otwarcie: Niemcy dają pieniądze innym państwom i żądają posłuszeństwa
Kategoria: Gospodarka światowa   Piątek, 18 wrzesień 2015 15:37 Autor: admin

Wicekanclerz mówi otwarcie: Niemcy dają pieniądze innym państwom i żądają posłuszeństwa

Wicekanclerz mówi otwarcie: Niemcy dają pieniądze innym państwom i żądają posłuszeństwa foto: Wikimedia Commons/CC

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel potwierdził to co wiele osób tylko myśli - Niemcy dają pieniądze uboższym państwom UE po to aby te, w dalszej przyszłości, słuchały ich poleceń.

Wicekanclerz Niemiec z lewicowej SPD stawia sprawę jasno: Niemcy dają krajom Unii Europejskiej pieniądze dlatego, że kraje te ich słuchają. W najnowszym wywiadzie dla dziennika "Bild" Gabriel powiedział dosłownie: "Kto nie podziela naszych wartości, ten nie może ciągle liczyć na nasze pieniądze".

Co to oznacza? Między innymi nawet nie nacisk, ale wydawanie rozkazów pozostałym krajom.

Gabriel nalegał, by kraje unijne przyjmowały uchodźców "sprawiedliwie", czyli tak, jak chce Komisja Europejska sterowana z Berlina. Pomstował też na Węgry, które zamykają granice i ogradzają się drutem kolczastym, podczas gdy Niemcy chcieliby wszystkich przyjmować i apelują o solidarność.

Fronda.pl/ as/ wGospodarce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 18 wrzesień 2015 18:28
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Wicekanclerz mówi otwarcie: Niemcy dają pieniądze innym państwom i żądają posłuszeństwa