Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Wizy między UE i Ukrainą mogą zostać zniesione w 2016 roku
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 09 grudzień 2015 01:33 Autor: admin

Wizy między UE i Ukrainą mogą zostać zniesione w 2016 roku

Jednocześnie spodziewa się, że raport Komisji Europejskiej o wykonaniu przez Kijów programu liberalizacji ruchu wizowego z UE, który zaprezentuje 15 grudnia, będzie pozytywny.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oznajmił wczoraj w Brukseli, że ukraińskie władze spełniły wszystkie wymogi niezbędne do zniesienia wiz z UE.

Według słów Jaceniuka, Ukraina „spełniła wszystko, czego się podjęła w celu zniesienia wiz", i Kijów ma nadzieję „na pozytywną decyzję naszych europejskich partnerów, taka decyzja w razie jej podjęcia zostanie podana do wiadomości publicznej 15 (grudnia — red.)".

Ukraina, która w czerwcu ubiegłego roku podpisała umowę stowarzyszeniową z UE, mówi o dążeniu do zostania pełnoprawnym członkiem UE. Ukraińskie władze liczą na zniesienie wiz z UE już w 2016 roku. W tym celu Europejczycy domagają się od Kijowa nasilenia walki z korupcją, przeprowadzenia reform na granicy i sprowadzenia dowodów osobistych do europejskiego wzorca w postaci kart biometrycznych ID.

Oczekuje się, że Komisja Europejska 15 grudnia przedstawi raport o wykonaniu przez Kijów programu liberalizacji ruchu wizowego z UE. Do zniesienia wiz z UE Rada Najwyższa musiała przyjąć szereg projektów ustaw, lecz zostały przyjęte nie wszystkie, część z nich przyjęto z poprawkami i teraz potrzebna jest ekspertyza KE. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 09 grudzień 2015 01:56
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Wizy między UE i Ukrainą mogą zostać zniesione w 2016 roku