Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa USA przygotują sankcje przeciwko Iranowi za opracowanie pocisków balistycznych
Kategoria: Gospodarka światowa   Piątek, 01 styczeń 2016 15:21 Autor: admin

USA przygotują sankcje przeciwko Iranowi za opracowanie pocisków balistycznych

USA przygotują sankcje przeciwko Iranowi za opracowanie pocisków balistycznych foto: Wikimedia Commons/CC

Sankcje Departamentu Skarbu państwa mogą zostać między innymi wprowadzone wobec biznesmena Hosseina Pournaghshbanda, założyciela dubajskiej firmy Mabrooka Trading Co., a także jej córki w Hongkongu Anhui Land Group Co. za sprzyjanie kupnu przez Iran włókna węglowego, wykorzystywanego w produkcji sprzętu rakietowego. 

Ponadto na liście zgodnie z oczekiwaniami znajdzie się pięciu irańskich urzędników, pracujących w Ministerstwie Obrony i zajmujących się dostawami materiałów do programu opracowania pocisków balistycznych.

W ramach sankcji amerykańskie władze wprowadzają zakaz zawarcia przez obywateli i osoby prawne jakichkolwiek transakcji z osobami z listy.

Znajdujące się w amerykańskiej jurysdykcji aktywa tych osób mają być zamrożone. 

Posunięcia, które zgodnie z oczekiwaniami zostaną wprowadzone przez Departament Skarbu, będą pierwszymi sankcjami wobec Iranu po zawarciu  w lipcu porozumienia w sprawie programu jądrowego z światowymi mocarstwami.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 03 styczeń 2016 00:34
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa USA przygotują sankcje przeciwko Iranowi za opracowanie pocisków balistycznych