Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Austria domaga się zablokowania dotacji unijnych Czechom, Słowacji i Węgrom
Kategoria: Gospodarka światowa   Niedziela, 28 luty 2016 13:22 Autor: admin

Austria domaga się zablokowania dotacji unijnych Czechom, Słowacji i Węgrom

Austria domaga się zablokowania dotacji unijnych Czechom, Słowacji i Węgrom foto: Wikimedia Commons/CC

Austria uważa, że postawa Czech, Słowacji i Węgier wobec kryzysu migracyjnego zasługuje na odcięcie dotacji unijnych.

Austriacki minister obrony Hans-Peter Doskozil oskarżył Czech, Słowację i Węgry o brak solidarności z Unią Europejską w sprawie imigrantów. Dlatego należy odebrać możliwość korzystania z dotacji w ramach funduszy unijnych.

Jednak wielka hipokryzja bije z ust ministra. Zapytany o zachowanie Austrii, która wprowadziła dzienne limity przyjmowanych imigrantów, stwierdził, że krytyka jego kraju jest niedopuszczalna, bowiem każde państwo powinno samo ustalać, jak dużą liczbą uchodźców jest w stanie się zająć.

Czeski premier Bohuslav Sobotka szybko zareagował na brednie ze strony Austrii. Premier Czech oświadczył, że jako państwo są nader aktywni przy pomaganiu uchodźcom na przykład w Jordanii, w Libanie czy w Turcji. Przypomniał, że Czechy uczestniczą w ochronie granic Macedonii i Słowenii.

Przypomnijmy, że fundusze unijne nie pochodzą z księżyca, tylko ze składek członkowskich wszystkich krajów Unii Europejskiej. Dla przykładu Polska wpłaca więcej pieniędzy do budżetu Brukseli niż sama otrzymuje. W roku 2016 wpłacona kwota wyniosła aż 9,24 mld zł!

źródło:PAP/wpolityce.pl

 

Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 luty 2016 14:32
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Austria domaga się zablokowania dotacji unijnych Czechom, Słowacji i Węgrom