Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa ONZ zatwierdziła najsurowsze jak dotąd sankcje na Koreę Północną
Kategoria: Gospodarka światowa   Czwartek, 03 marzec 2016 20:23 Autor: admin

ONZ zatwierdziła najsurowsze jak dotąd sankcje na Koreę Północną

ONZ zatwierdziła najsurowsze jak dotąd sankcje na Koreę Północną foto: Wikimedia Commons/CC

Stany Zjednoczone i Chiny porozumiały się w sprawie ukarania Korei Północnej za prowadzony program nuklearny i testy rakiet balistycznych. Efektem dwumiesięcznych negocjacji są sankcje, zatwierdzone przez ONZ - środki podjęte przez tę organizację są najostrzejsze od 20 lat.

Jednogłośnie przyjęta rezolucja mówi o tym, że wszystkie przesyłki zmierzające w kierunku Korei Północnej lub opuszczające ten kraj będą od teraz poddawane szczegółowej kontroli. Dotychczas inspekcje były przeprowadzane tylko gdy pojawiały się podejrzenia co do zawartości transportu. Wprowadzono również absolutny zakaz dostarczania do tego kraju jakiegokolwiek sprzętu, który mógłby wspomóc tamtejszą armię lub zostać zmilitaryzowany.

Co więcej, ONZ wpisała na czarną listę kilkanaście północnokoreańskich podmiotów prawnych oraz kilkunastu przedstawicieli handlowych, między innymi z Korei Północnej, Syrii, Iranu i Wietnamu. Sankcje dotyczą również zakazu sprzedaży wielu dóbr luksusowych. W ten sposób planuje się ograniczyć zdolność do rozwoju technologii rakietowej i jądrowej.

Chiny dotychczas nie zgadzały się na sankcje ani na żadne inne działania, które mogłyby zdestabilizować swojego sąsiada. Za kilka dni na Półwyspie Koreańskim rozpoczną się wielkie manewry wojskowe Korei Południowej i USA. Kto wie czy nie jest to wstęp do planowanej inwazji na północnokoreański reżim.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 03 marzec 2016 20:38
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa ONZ zatwierdziła najsurowsze jak dotąd sankcje na Koreę Północną