Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Poroszenko zaprosił Turcję do udziału w prywatyzacji na Ukrainie
Kategoria: Gospodarka światowa   Czwartek, 10 marzec 2016 14:31 Autor: admin

Poroszenko zaprosił Turcję do udziału w prywatyzacji na Ukrainie

Poroszenko zaprosił Turcję do udziału w prywatyzacji na Ukrainie foto: Müller/Wikimedia Commons/CC

„Podczas naszych rozmów z prezydentem, premierem (Turcji — red.) zaproponowaliśmy stronie tureckiej wzięcie aktywnego udziału w procesach prywatyzacyjnych, które obecnie zaczynają się na Ukrainie" — powiedział wczoraj Poroszenko na konferencji prasowej, podsumowującej wyniki spotkania z premierem i prezydentem Turcji.

Według słów Poroszenki, Ukraina i Turcja także będą rozszerzać współpracę w sferze międzynarodowych mieszanych przewozów kontenerowych oraz szukać innych skutecznych rozwiązań logistycznych w warunkach ograniczenia tranzytu przez rosyjskie terytorium.

Poza tym strony porozumiały się w sprawie rozszerzenia udziału Ukrainy i Turcji w dwu — i wielostronnych projektach w sferze energetycznej oraz rozszerzenia współpracy w sferze turystycznej, w tym obniżenia ceny wycieczek na tureckie kurorty dla ukraińskich obywateli — dodał Poroszenko.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 10 marzec 2016 16:29
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Poroszenko zaprosił Turcję do udziału w prywatyzacji na Ukrainie