Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Szefowa MFW wezwała do stworzenia bezpieczniejszego systemu walutowego
Kategoria: Gospodarka światowa   Niedziela, 20 marzec 2016 15:50 Autor: admin

Szefowa MFW wezwała do stworzenia bezpieczniejszego systemu walutowego

Szefowa MFW wezwała do stworzenia bezpieczniejszego systemu walutowego foto: Wikimedia Commons/CC

„Dzisiejsza gospodarka jest wielobiegunowa, trudna i wzajemnie powiązana. Uważamy, że międzynarodowy system walutowy powinien być mocniejszy. Taki, aby nie tylko rozwinięte gospodarki czuły się bezpiecznie, ale aby Chiny i inne rozwijające się gospodarki mogły wznowić swój rozwój i bezpiecznie kontynuować pogłębienie finansowej i ekonomicznej integracji. Chiny jako jedna z wiodących gospodarek świata powinny zajmować przewodnią pozycję” – powiedziała Lagarde występując na Forum Rozwoju w Pekinie. 

Dyrektor MFW zauważyła, że system potrzebuje reform, ponieważ był stworzony na tle międzynarodowego kryzysu finansowego 2008 roku, jednak od tej pory wiele się zmieniło. Między innymi wzrosła podatność finansowa, wolatywność potoków kapitału, przechodzenie ryzyka finansowego z jednego państwa do drugiego, z gospodarek rozwijających się do rozwiniętych.

Lagarde podkreśliła, że rozwijające się gospodarki w chwili obecnej są najmniej chronione przez system. 

„Musimy koniecznie zapewnić, aby międzynarodowy system bezpieczeństwa był wystarczająco duży oraz działał w stosunku do wszystkich uczestników”. – dodała. 

Podkreśliła także, że należy umacniać współpracę międzynarodową w zakresie problemów, które wpływają na stabilność światowej gospodarki.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 20 marzec 2016 18:13
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Szefowa MFW wezwała do stworzenia bezpieczniejszego systemu walutowego