Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa ​Sąd skazał portugalskich ministrów za autostrady
Kategoria: Gospodarka światowa   Poniedziałek, 22 lipiec 2013 15:33 Autor: admin

​Sąd skazał portugalskich ministrów za autostrady

​Sąd skazał portugalskich ministrów za autostrady foto: wikimedia commons
Sąd administracyjny w mieście Beja w Portugalii skazał ministrów środowiska i gospodarki na grzywnę ok. 44 euro dziennie za wstrzymanie prac na autostradzie łączącej Beja i Sines. Kara będzie obowiązywać do czasu wznowienia inwestycji.

W orzeczeniu sąd wyjaśnił, że wydając decyzję blokującą budowę trasy A26, minister gospodarki Alvaro Pereira i minister środowiska Assuncao Cristas przyczynili się do stworzenia zagrożenia dla użytkowników tej autostrady.

Ministerstwo gospodarki zapowiedziało, że jeszcze w lipcu odwoła się od decyzji do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Lizbonie.

W pozwie złożonym w ub. roku do sądu administracyjnego w Beja ratusz w Ferreira do Alentejo, miejscowości w regionie Beja, zarzucił obu resortom, że wstrzymując prace na autostradzie, przyczyniły się do zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców gminy korzystających z tej drogi. Wskazano m.in. na niewystarczającą liczbę barierek wzdłuż trasy.

Prace na autostradzie łączącej miasta Sines i Beja, w środkowej części Portugalii, zostały wstrzymane jesienią 2011 r. Resorty gospodarki i środowiska wydały negatywne decyzje w sprawie kontynuacji budowy tej trasy. Za główny argument uznano konieczność redukcji wydatków na budowę autostrad. Warunek ten znalazł się w umowie kredytowej, jaką zagrożona kryzysem Portugalia podpisała z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym w maju 2011 r.

Według szacunków portugalskiego rządu wstrzymanie prac na autostradzie Sines-Beja pozwoliło zaoszczędzić budżetowi państwa 338 mln euro.
 Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 22 lipiec 2013 16:41
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa ​Sąd skazał portugalskich ministrów za autostrady