Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa George Soros nagle zaczął skupować złoto
Kategoria: Gospodarka światowa   Piątek, 10 czerwiec 2016 11:32 Autor: admin

George Soros nagle zaczął skupować złoto

Amerykański miliarder George Soros po dłuższej przerwie powrócił do operacji na rynku finansowym.

Fundacja Sorosa, obracająca 30 miliardami dolarów, sprzedała pakiety akcji i z otrzymanych środków skupiła złoto i papiery wartościowe przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem złota – podaje The Wall Street Journal.

Dane posunięcie świadczy o pesymistycznym nastawieniu inwestora. Skup złota stanowi z reguły część tzw. strategii niedźwiedziej, stosowanej w czasie, gdy spada wartość papierów wartościowych i inwestorzy szukają jakiejś cichej przystani, którą są drogocenne metale.

W ostatnich miesiącach nastrój Sorosa ewoluuje w stronę zwiększonego pesymizmu, co można wytłumaczyć spowolnieniem tempa chińskiej gospodarki, a także tarciami w Europie (w szczególności możliwym wyjściem Wielkiej Brytanii z UE).

Amerykański finansista prognozuje „ostre wyhamowanie chińskiej gospodarki”, do czego, zdaniem finansisty, doprowadzą wzmożony odpływ kapitału i wysoki dług publiczny Pekinu. Jego zdaniem, system finansowy Chin „niepokojąco przywodzi na myśl to, co wydarzyło się w czasie kryzysu finansowego w USA w latach 2007-2008″.

Kryzys chińskiej gospodarki doprowadzi do gwałtownego spadku notowań na światowych rynkach — uprzedził Soros. Finansista oświadczył, że jest kategorycznie przeciwko stawianiu na azjatyckie waluty i gospodarki surowcowe. Chiny zwróciły uwagę Sorosowi, żeby zaprzestał wojny przeciwko chińskiej walucie.

W ostatnich latach Soros praktycznie nie prowadził własnych inwestycji. Zajmował się w szczególności działalnością charytatywną i aktywnie uczestniczył w życiu publicznym. W związku z tym, powrót Sorosa na rynek inwestycji stanowi moment przełomowy.

pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 10 czerwiec 2016 17:54
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa George Soros nagle zaczął skupować złoto