Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Złoto i srebro traci na wartości z powodu popytu na ryzykowne aktywa po debacie w USA
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 28 wrzesień 2016 10:04 Autor: admin

Złoto i srebro traci na wartości z powodu popytu na ryzykowne aktywa po debacie w USA

Wczoraj wieczorem wartość grudniowego kontraktu futures na złoto na nowojorskiej giełdzie Comex spadła o 14,30 dolara, czyli o 1,06% — do 1329,80 dolara za uncję. Wartość grudniowego kontaktu futures na srebro spadała do 2,40% — do 19,13 dolara za uncję.  

W poniedziałek w USA odbyła się pierwsza debata telewizyjna kandydatów na prezydenta Demokratów i Republikanów Hillary Clinton i Donalda Trumpa. Wyniki sondażu telewizji CNN pokazały, że widzowie przyznali zwycięstwo w debacie Clinton. W ogólnym zarysie rankingi obu polityków w ostatnim czasie są podobne. Obawy przed prezydenturą Trumpa zwiększyły popyt na bezpieczne aktywa, do których należy złoto. Występ Clinton podczas debaty został pozytywnie odebrany przez rynki, co spowodowało wzrost popytu na ryzykowne aktywa.

„Wygląda na to, że napięcie na rynku złota osłabło po tym, jak większość obserwatorów zgodziło się, że kandydatka na prezydenta Hillary Clinton wyprzedziła w pierwszym pojedynku telewizyjnym swojego rywala Donalda Trumpa" — cytuje gazeta The Wall Street Journal opinię analityków Commerzbank.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 28 wrzesień 2016 11:20
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Złoto i srebro traci na wartości z powodu popytu na ryzykowne aktywa po debacie w USA