Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W najbliższych latach, roboty mogą zabrać w USA nawet 25% stanowisk pracowniczych
Kategoria: Gospodarka światowa   Wtorek, 11 październik 2016 20:06 Autor: admin

W najbliższych latach, roboty mogą zabrać w USA nawet 25% stanowisk pracowniczych

W najbliższych latach, roboty mogą zabrać w USA nawet 25% stanowisk pracowniczych foto: Wikimedia Commons/CC

Badając duże przedsiębiorstwa w różnych branżach, analitycy prognozują, ze automatyzacja usunie 22,7 mln miejsc pracy do 2025 roku. Raport zatytułowany "Przyszłość pracy 2025: praca razem z robotami" został opublikowany przez Forrester Research w tym tygodniu.

Wyniki badań zostały sporządzone na podstawie danych rządowych, zatrudnieni i wywiadów z przedsiębiorcami i naukowcami. Automatyzacja w codziennym życiu jest już powszechna i rozwija się już poza kasami samoobsługowymi w marketach. Roboty w USA zajmują się już m. in. obsługą pokojów dla gości w hotelu Aloft w San Francisco. Powstały także kioski samoobsługowe, nie wspominając o robotach wykonujących prace produkcyjne.

Obecnie testuje się robota o nazwie Oshbot, który ma być asystentem sprzedaży. Będzie mógł odpowiadać na pytania i pokazywać klientom sklepu produkty lub prowadzić ich bezpośrednio do produktów poszukiwanych. Stwierdzono, że do roku 2019 roku 25 procent wszystkich zadań zawodowych będzie wykonywane przez roboty.

"Roboty wymagają specjalistów serwisowych, jest to jedna z kilku kategorii pracy, na którą zapotrzebowanie wzrośnie w bardziej zautomatyzowanym świecie" – Powiedział J. P. Gownder, główny autor w Forbes. Raport zakłada, że na każde 10 miejsc pracy zajętych przez roboty, zostanie utworzone jedno nowe stanowisko w inżynierii oprogramowania, projektowania, konserwacji i wparcia lub szkolenia.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 11 październik 2016 20:09
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W najbliższych latach, roboty mogą zabrać w USA nawet 25% stanowisk pracowniczych