Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Indie rozważają wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 12 październik 2016 10:40 Autor: admin

Indie rozważają wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego

Indie rozważają wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego foto: Wikimedia Commons/CC

Kwestia wdrożenia bezwarunkowego dochodu podstawowego dla wszystkich obywateli jest często omawiana w wielu krajach. Przykładowo w Kenii, już w tym miesiącu, wystartuje pilotażowy program, polegający na rozdawaniu określonej sumy pieniędzy dla osób, które uwzględniono w eksperymencie. Tymczasem w Indiach coraz więcej mówi się o wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu podstawowego w celu zwalczenia ubóstwa.

Arvind Subramanian, doradca ekonomiczny indyjskiego rządu powiadomił o planach, związanych z implementacją wspomnianego wyżej programu na terenie całego państwa. Władze Indii przelewałyby na konta bankowe mieszkańców od 10 tysięcy do 15 tysięcy rupii indyjskich rocznie. W przybliżeniu, jest to 150-225 dolarów rocznie, czyli od 12,5 do 18,75 dolara miesięcznie.

Subramanian dodał, że przeciętny mieszkaniec Indii zarabia 800-900 dolarów w skali roku. Dla przykładu, średnie zarobki w Stanach Zjednoczonych wynoszą 52 tysiące dolarów, zaś w Chinach to około 12,5 tysiąca dolarów. Bezwarunkowy dochód podstawowy miałby istotny wpływ na ludzi żyjących w skrajnej biedzie, których w Indiach jest około 200 milionów.

Zanim pieniądze faktycznie będą rozdawane mieszkańcom, rząd zastanawia się jak rozwiązać największe problemy tego programu. Chodzi przede wszystkim o to, że biedniejsza część społeczeństwa w większości nie posiada konta bankowego. Władze chcą mieć również pewność, że pieniądze będą trafiały w ręce kobiet.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 12 październik 2016 11:57
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Indie rozważają wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego