Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Nowak: OPEC jeszcze pracuje nad propozycjami w zakresie ograniczenia wydobycia ropy
Kategoria: Gospodarka światowa   Środa, 12 październik 2016 09:55 Autor: admin

Nowak: OPEC jeszcze pracuje nad propozycjami w zakresie ograniczenia wydobycia ropy

Nowak: OPEC jeszcze pracuje nad propozycjami w zakresie ograniczenia wydobycia ropy foto: Pixabay.com

Kraje OPEC w trakcie nieformalnego spotkania w Algierii zgodziły się na ograniczenie wydobycia ropy naftowej na poziomie 32,5-33 mln baryłek dziennie. Dotychczas jednak nie określono limitów wydobycia surowca dla każdego kraju. Ostateczna decyzja ma zapaść podczas oficjalnego szczytu organizacji 30 listopada w Wiedniu. Apeluje ona do innych państw wydobywających ten surowiec, by przyłączyły się do porozumienia. Głównie kieruje ona swój apel pod adresem Rosji.

— Do końca października OPEC opracuje propozycje dotyczące realizacji tych decyzji, które podjęto w Algierii — powiedział rosyjski minister na marginesie Światowego Kongresu Energetycznego. Dodał, że spotkanie członków organizacji odbędzie się 30 listopada.

Nowak podkreślił, że debaty na razie będą odbywać się w ramach OPEC. – Będziemy utrzymywać z (organizacją) kontakt, przeprowadzać konsultacje w tym czasie – powiedział.

Wcześniej szef rosyjskiego resortu energetyki wielokrotnie zapewniał, że Rosja rozpatrzy propozycje OPEC, mające na celu stabilizację rynku ropy naftowej, ale najpierw muszą zapaść ostateczne decyzje wewnątrz organizacji.

Prezydent Rosji Władimir Putin, przemawiając 10 października na 23. Światowym Kongresie Energetycznym w Stambule, zapewnił, że Rosja jest gotowa poprzeć decyzję OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej. Dodał, że jedyną właściwą decyzją w obecnej sytuacji jest zamrożenie a nawet zmniejszenie produkcji. We wtorek rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow wyjaśnił, że chodzi o przyłączenie się do porozumienia państwa OPEC, jeśli zostanie wypracowane na szczycie organizacji 30 listopada.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 12 październik 2016 12:36
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Nowak: OPEC jeszcze pracuje nad propozycjami w zakresie ograniczenia wydobycia ropy