Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Unia Europejska nie odważyła się wprowadzić nowych sankcji przeciw Moskwie
Kategoria: Gospodarka światowa   Sobota, 22 październik 2016 02:09 Autor: admin

Unia Europejska nie odważyła się wprowadzić nowych sankcji przeciw Moskwie

Podczas szczytu europejscy politycy byli oszczędni w używaniu „mocnych słów", szczególnie, gdy była mowa o konieczności ukarania Rosji za jej działania w Syrii.

Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May opowiadała o „okropnych okrucieństwach" Moskwy, a kanclerz Niemiec Angela Merkel o „nieludzkich bombardowaniach"  w Aleppo. I po tym jak w projekcie końcowej deklaracji szczytu pojawiła sie wzmianka o nowych antyrosyjskich sankcjach, odnosiło się wrażenie, że Unia Europejska ma poważne zamiary, zauważa tygodnik.

Jednak ostatecznie temat wprowadzenia nowych ograniczeń dla Moskwy nie został podjęty — ani pod postacią bezpośrednich gróźb, ani w formie zawoalowanych dyplomatycznych sformułowań, a wszystkie oświadczenia o sankcjach zniknęły z dokumentu podsumowującego dokumentu, informuje autor artykułu.

Oczywistym jest, że temat sankcji, który jest aktywnie forsowany przez niektórych polityków, nie znalazł wystarczającej liczby zwolenników w Europie, podkreśla gazeta. Pomimo tego, że Francja i Wielka Brytania poparły sankcje, Węgry, Grecja i Włochy wystąpiły przeciw podejmowaniu takich kroków. Szef MSZ Niemiec, Frank-Walter Steinmeier również zakwestionował plan Brukseli i zauważył, że antyrosyjskie sankcje w żaden sposób nie mogą sprzyjać polepszeniu sytuacji w Syrii.

Jednocześnie nic nie wskazuje na to, aby Unia Europejska chciała zaproponować swój wariant wyjścia z kryzysu. Szczyt był kolejnym dowodem na bezsilność Brukseli, która napotykając poważne problemy, woli występować w roli postronnego obserwatora, podsumowuje dziennikarz.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 22 październik 2016 02:37
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Unia Europejska nie odważyła się wprowadzić nowych sankcji przeciw Moskwie