Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Ukraina zbliża się do katastrofy gospodarczej
Kategoria: Gospodarka światowa   Poniedziałek, 31 październik 2016 10:22 Autor: admin

Ukraina zbliża się do katastrofy gospodarczej

"Cóż, naszym zdaniem, Ukraina, a szkoda, wielka szkoda, obrała twardy kierunek zmierzający do kryzysu społeczno-gospodarczego" — powiedział Miedwiedczuk w rozmowie z prowadzącym program "Viesti w subotu" Siergiejem Briliowym.

Miedwiedczuk dodał, że „strefa wolnego handlu z UE i porozumienie o stowarzyszeniu prowadzą (…) do odprzemysłowienia, do katastrofy społeczno-gospodarczej".

Zdaniem opozycjonisty umowa o strefie wolnego handlu prowadzi do upadku produkcji, wzrostu cen, zwiększenia liczby bezrobotnych i innych podobnych konsekwencji.

Polityk podkreślił również, że obecna władza na Ukrainie zwraca większą uwagę na procesy polityczne, niż na wzmocnienie gospodarki kraju.

"Kiedy fundamentem jest nie gospodarka, a polityka, co więcej, ja nazwałbym to pewnym lizusostwem politycznym, to oczywiście o żadnej gospodarce, a tym bardziej o jej rozwoju, nie może być mowy" — powiedział.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 31 październik 2016 11:59
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Ukraina zbliża się do katastrofy gospodarczej