Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ukraina chce wyjaśnień ws. spalenia ukraińskiej flagi na Marszu Niepodległości
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 14 listopad 2016 09:00 Autor: admin

Ukraina chce wyjaśnień ws. spalenia ukraińskiej flagi na Marszu Niepodległości

Na Marszu Niepodległości kilka zamaskowanych osób spaliło flagę Ukrainy. Ambasada tego kraju wystosowała oficjalną notę skierowaną do polskich władz. Dyplomaci określają incydent jako „haniebny akt wandalizmu” i mają nadzieję, że odpowiedzialne za to osoby poniosą karę.

„To oczywiście boli, gdy widzi się takie karygodne działania. Sądzę, że większość Polaków, która jest przyjaźnie nastawiona do Ukrainy, była również zniesmaczona, gdy zobaczyła palenie flag. Działanie, które znieważa symbole suwerennego państwa, zwłaszcza przyjaznego sąsiada, jakim jest Ukraina, jest nie do zaakceptowania i nie może mieć miejsca w państwie, z którym rozwijane jest strategiczne partnerstwo” – powiedział Wasyl Zwarycz z ambasady Ukrainy w Polsce.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 14 listopad 2016 13:29
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ukraina chce wyjaśnień ws. spalenia ukraińskiej flagi na Marszu Niepodległości