Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Hollande 3% szans, Marine Le Pen - 40%
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 17 listopad 2016 13:45 Napisał

Hollande 3% szans, Marine Le Pen - 40%

Mądrala Hollande odwołując przyjazd do Polski pogrzebał swoje szanse na reelekcję. Głupia decyzja unaoczniła Francuzom jego nieudolność.

Francuskie wybory prezydenckie wkraczają w decydującą fazę. Wygląda na to, że wygra je D. Trump. Dobrze mówię - Trump, tyle że nie osobiście. On tylko otwiera drzwi dla pani Marine Le Pen.

Wystarczy nawet jeden spektakularny sukces Trumpa po inauguracji prezydentury, a Francuzi pójdą śladem białej Ameryki i odbiorą swoje państwo z rąk neokomunistów.

Już teraz głównym problemem francuskich lewków i libertynów jest jak powstrzymać główną pretendentkę. Podbija się sondaże windujące pozycję jej głównego rywala, ale w Francuzi nie wierzą nawet w Boga. Alain Juppe to podobno konserwatysta, ale nawet gdy on wygra będzie lepiej.

Czasy są dziś takie, że ani sondaże ani bukmacherzy nie są w stanie przewidzieć wyniku wyborów.

Wyborcy zachowują się jak pies który nie szczeka, nie warczy, ale w decydującej chwili - ugryzie.

Brytyjscy bukmacherzy przyjmują zakłady na francuskie wybory. Oferują 5/1, czyli dają 17 % szans dla ex-premiera François Fillon; 8/1 lub 11- procentowe prawdopodobieństwo dla Nicolasa Sarkozy; 16/1 lub 6 - procent dla  Macron; 28/1, lub 3% szans  dla premiera Manuel Valls.

Szanse Prezydenta Francji Francois Hollande  wyceniane są na  33/1, czyli 3 procent.

Przedstawiam tą informację jako ciekawostkę, gdyż bukmacherzy błaźnili się wcześniej przy każdej możliwej okazji: w wyborach prezydenckich w USA, głosowaniu w sprawie Brexit, wyborze lidera brytyjskiej Partii Pracy i w brytyjskich wyborach w 2015 roku.

Według bukmacherów szanse Jeremy Corbyna, żeby zostać Liderem Partii Pracy oceniano 200/1, szanse Donalda Trump na wygranie prezydentury USA oceniano na 150/1, Brexit i zwycięstwo Torysów w wyborach powszechnych wyceniano na 6/1.

"Teraz już nie możemy ryzykować" - mówi rzecznik bukmacherów William Hill Graham Sharpe.

Gdyby jednak przewidywania zawiodły i nie doceniono Marine Le Pen byłby to dobry zwiastun dla Europy. Mam nadzieję że pozbędziemy się szumowin, a zupa polityczna będzie smaczna i zdrowa.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 17 listopad 2016 16:16