Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Filipin popiera nowy światowy porządek, zbudowany przez Chiny i Rosję
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 18 listopad 2016 11:35 Autor: admin

Prezydent Filipin popiera nowy światowy porządek, zbudowany przez Chiny i Rosję

Przywódca Filipin, Rodrigo Duterte, wiele razy dał nam do zrozumienia, że chce zupełnie odciąć się od Stanów Zjednoczonych i rozpocząć bliską współpracę z Chinami i Rosją. Lecz jego ostatnia wypowiedź mogła wywołać niemałe zaniepokojenie. Duterte ogłosił, że jeśli Chińczycy i Rosjanie postanowią zbudować nowy porządek na świecie, to Filipiny będą pierwszym państwem, które przyłączą się do niego.

Historia Stanów Zjednoczonych jest przepełniona wojnami. Gdy Amerykanie nie brali bezpośredniego udziału w konfliktach zbrojnych, finansowali i wspierali działania zbrojne jednej ze stron, często w kompletnej tajemnicy, przyczyniając się do destabilizacji danego państwa. W innych przypadkach, organizowano nielegalne akcje, polegające na obalaniu legalnie wybranych rządów w innych krajach. Jak wiemy z historii, każde imperium prędzej czy później upada.

Stany Zjednoczone to globalna potęga z niewyobrażalnie wysokim długiem publicznym - według Departamentu Skarbu, wynosi on obecnie ponad 19 bilionów dolarów. Aby utrzymać swoją dominację na świecie, USA przeznaczają ogromne ilości pieniędzy na zbrojenia. W styczniu bieżącego roku, Barack Obama powiedział, że jego kraj wydaje na wojsko więcej niż 8 kolejnych państw razem wziętych. W 2015 roku, kwota ta wyniosła 637 miliardów dolarów.

Jednak na horyzoncie pojawia się państwo, które już dziś poważnie zagraża amerykańskiej dominacji. Są to oczywiście Chiny, które rozwijają się znacznie szybciej od Stanów Zjednoczonych. W najbliższych latach musi więc wybuchnąć wojna, jeśli USA nadal chcą być jedyną superpotęgą na świecie.

Filipiny wykonały ostatnio zwrot o 180 stopni w swojej polityce zagranicznej i odwróciły się od Amerykanów. Rodrigo Duterte powiedział w czwartek, że może pójść w ślady Rosji i wycofa się z Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), który zdominowany jest przez Stany Zjednoczone. Stwierdził również, że jeśli Chiny i Rosja zechcą zbudować nowy porządek na świecie to bardzo chętnie się do niego przyłączy. Czy to oznacza, że Stany Zjednoczone upadną a Chiny staną się nową superpotęgą i stworzą nowy ład na Ziemi?

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 18 listopad 2016 11:57
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Prezydent Filipin popiera nowy światowy porządek, zbudowany przez Chiny i Rosję