Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ławrow: USA wycofały swoje propozycje ws. Aleppo
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 07 grudzień 2016 03:19 Autor: admin

Ławrow: USA wycofały swoje propozycje ws. Aleppo

Ławrow: USA wycofały swoje propozycje ws. Aleppo foto: Wikimedia Commons/CC

Wcześniej minister powiedział, że amerykański sekretarz stanu John Kerry przekazał mu propozycje USA w sprawie uregulowania sytuacji w Aleppo zgodne z podejściem, na które nalega Rosja. Po tym Moskwa i Waszyngton zgodziły się na rozpoczęcie pertraktacji 7 grudnia w Genewie.

„Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy od nich wiadomość, że oni niestety nie będą mogli jutro się spotkać, że rozmyślili się, wycofują swój dokument, a teraz mają nowy dokument, w którym wszystko wraca do normy, sądząc po naszych pierwszych odczuciach po zapoznaniu się z nim” — powiedział Ławrow na konferencji prasowej.

Rosyjski dyplomata zaznaczył, że nowe inicjatywy wyglądają na „próbę kupienia czasu, aby rebelianci złapali oddech i uzupełnili swoje zapasy”. Historię z porozumieniami o rozpoczęciu konsultacji w Genewie Ławrow nazwał „detektywistyczną”.

„Będziemy wyjaśniać, o co chodzi” — powiedział minister spraw zagranicznych.

Wcześniej Siergiej Ławrow powiedział, że propozycje Johna Kerry’ego dotyczyły konkretnych tras i terminów wycofania się rebeliantów z Aleppo. Przy tym szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że ci rebelianci, którzy odmówią opuszczenia wschodnich kwartałów miasta, zostaną zrównani z terrorystami.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 07 grudzień 2016 08:37
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ławrow: USA wycofały swoje propozycje ws. Aleppo