Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Zwolenniczka prawa szariatu została sekretarzem stanu w Berlinie
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 12 grudzień 2016 14:03 Autor: admin

Zwolenniczka prawa szariatu została sekretarzem stanu w Berlinie

Sawsan Chebli jest córką palestyńskich imigrantów. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in za koordynacje spraw federalnych. Nowa sekretarz stanu zwróciła na siebie uwagę, dzięki wychwalaniu prawa szariatu. Kobieta nie chce ukrywać, że popiera szariat, jej zdaniem byłby kompatybilny ze świeckim społeczeństwem niemieckim - informuje ndie.pl.

Krytykuje również partię antyimigrancką AfD. „Mój ojciec jest zagorzałym muzułmaninem i ledwo umie mówić po niemiecku, nie umiejąc czytać ani pisać, ale jest on bardziej zintegrowany z Niemcami niż wielu działaczy Alternatywy dla Niemiec” – mówiła Chebli w wywiadzie dla Franzfurter Allgeimeine Zeitung.

Oskarżyła Niemców, że nie wiedzą nawet co to prawo szariatu. „Wszyscy mówią o szariacie, ale mało kto wie, co oznacza szariat. W dużej mierze reguluje stosunki między Allahem a człowiekiem” – mówiła.

Miastem rządzi koalicja socjaldemokratycznej SPD, Zielonych i postkomunistycznej Lewicy. Samorządowcy chcą, aby w Berlinie powstało więcej multikulturowych szkół, które będą uczyć również języka arabskiego. Jak informuje Berliner Zeitung, powstanie kolejnych niemiecko-tureckich i pierwszych niemiecko-arabskich szkół to fundamentalny krok w edukacji zwłaszcza dla Zielonych.

 

Źródło: breitbart.com, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 grudzień 2016 18:21
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Zwolenniczka prawa szariatu została sekretarzem stanu w Berlinie