Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Kongres USA uchwalił prawo zapobiegające protestom w parlamencie. Co na to PiS?
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 04 styczeń 2017 16:05 Napisał

Kongres USA uchwalił prawo zapobiegające protestom w parlamencie. Co na to PiS?

W partii PiS rządzą jednak tchórze. W kongresie USA układ sił jest mniej więcej podobny. Tam Republikanie mają 237 głosów. To jednak wystarcza, aby wdrażać prawa jakie partia rządząca uważa za niezbędne.

Podobna jest także sytuacja polityczna. Tam też lewactwo utraciło władzę i także planuje destabilizację parlamentu. Zamiary podobne bo i patron ten sam. Soros.

Republikański Kongres przyjął we wtorek nowe zasady nakładające wysokie grzywny na posłów, którzy robią zdjęcia lub filmy na sali obrad, ruch który ma zniechęcać demokratów do organizacji cyrku podobnego jak w polskim sejmie. Demokraci już próbowali w zeszłym roku organizować "okupację" tzw sit-in protest przeciwko regulacjom dotyczącym prawa posiadania broni.

Nowe zasady wzmacniają egzekwowanie istniejącego już wcześniej zakazu robienia zdjęć lub filmów w sali Izby. Posłowie obu stron rutynowo ignorowali reguły pstrykając zdjęcia i nagrywając wideo w trakcie dużych wydarzeń, takich jak orędzie o stanie państwa, czy przemówienia liderów zagranicznych.

Posłowie nawet nie próbowali kryć naruszania przepisów, a często umieszczali zdjęcia i nagrania w mediach społecznościowych. Jednak jeszcze nigdy nie stosowano żadnych konsekwencji za łamanie zasad.

Posłowie głosowali zgodnie z wytycznymi partii, 234-193, więc zatwierdzono pakiet nowych przepisów dla nowego Kongresu. Tylko trzej Republikanie dołączyli do demokratów, którzy w 100% w głosowali przeciwko regulacjom. Obowiązują one od momentu uchwalenia.

Oto odpowiednicy naszej totalnie głupawej opozycji PO, PSL, Nowoczesna - korzystający z ostatniej okazji bezprawia w Izbie. Oni organizowali protest w czerwcu.

Od teraz, każdy poseł, który usiłuje zrobić zdjęcie lub nagranie na sali obrad otrzyma karę porządkową 500$, a 2500$ za każde kolejne wykroczenie. Koszt grzywny będzie potrącany z pensji poselskiej. Istniej możliwość odwołania się od nałożonej kary.

Republikanie dodali poprawkę poniedziałek wieczorem przez Rep. Mark Meadows (R-N.C.), które pozwalają użytkownikom na odwołanie grzywny.

To poważne ostrzeżenie dla tych demokratów, którzy chcieliby organizować protesty lub okupację w parlamencie. W czerwcu blokowali oni przejścia między ławami poselskimi przez 26 godzin. Nikt jednak nie ośmielił się wkroczyć na teren należący do Spikera Izby (Marszałka Sejmu).
Wówczas liderzy GOP zarządzili przerwę w obradach oraz zablokowali transmisję telewizyjną C-SPAN przekazywaną na żywo dla opinii publicznej. Ale jednak kilku Demokratów nadawało relację ze swoich telefonów. Republikanie ostrzegli ich wówczas, że tworzą niebezpieczny precedens.

Zwracam uwagę, że w parlamencie nie ma kamer umieszczanych przez byle telewizję. Sa jedynie oficjalne kamery C-SPAN, a inni mogą sobie wykupić u nich prawo do retransmisji.

C-SPAN, akronim kablowo-satelitarnej Public Affairs Network, amerykańskiej telewizji kablowej i satelitarnej, która została utworzona w 1979 roku jako usługa publiczna. C-SPAN transmituje relacje z działań rządu federalnego Stanów Zjednoczonych oraz inne programy dotyczące spraw publicznych.

Nowe przepisy przyjęte we wtorek wyraźnie zabraniają: "nieuporządkowanego lub destrukcyjnego zachowania obejmujacego celowe utrudnianie lub ograniczanie przejścia i poruszania się w Izbie innym osobom, lub majace na celu utrudnianie, przerwanie lub zakłócanie obrad parlamentu i odmawianie innym posłom możliwości uczestniczenia w działaniach prawnych".

Posłowie, którzy naruszają te zasady będą kierowani do Komisji Etyki Parlamentu. Tam nie ma miejsca na dziecinady.

Nie rozumiem skąd u liderów PiS biorą się jakieś skrupuły. 231 głosów w Sejmie usuwa wszelkie wątpliwości, a mniejsza wypłata przywraca rozsądek.

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 04 styczeń 2017 18:21
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Kongres USA uchwalił prawo zapobiegające protestom w parlamencie. Co na to PiS?