Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 05 styczeń 2017 19:13 Autor: admin

John Kerry przyznaje, że Rosja przyłączyła się do wojny w Syrii, żeby powstrzymać ISIS, a USA używały ISIS do wywarcia presji na Asada

John Kerry przyznaje, że Rosja przyłączyła się do wojny w Syrii, żeby powstrzymać ISIS, a USA używały ISIS do wywarcia presji na Asada foto: Wikimedia Commons/CC

Pod koniec września ub. roku  New York Times opublikował interesujący artykuł: Audio Reveals What John Kerry Told Syrians Behind Closed Doors (Zapis audio ujawnia, co John Kerry powiedział za zamkniętymi drzwiami Syryjczykom). (Rusłan Ostaszko z PolitRussia skomentował tę rozmowę tutaj.) Jednak NYT w swoim artykule pominął najbardziej pogrążającą wypowiedź Kerry’ego. Pełne wideo z zapisem dźwiękowym poniżej, a pod nim jedna największych rewelacji:

26:09: „Chodzi mi o to, że Rosja przystąpiła [do kampanii w Syrii] dlatego, że ISIL stawało się coraz mocniejsze. Daesz groził możliwością wejścia do Damaszku itd. Dlatego Rosja się włączyła. Bo nie chciała rządu Daesz. I wsparła Asada. I, i… my wiemy, że to narastało. Obserwowaliśmy. Widzieliśmy, że Daesz rośnie w siłę. I myśleliśmy, że Asad jest zagrożony. eee.. Myśleliśmy, że nasze, że prawdopodobnie poradzimy sobie, eee… no wiecie, że może wtedy Asad będzie negocjował. Zamiast tego macie Asada i macie Putina, który go wspiera”.

No proszę. Informacja z pierwszej ręki. USA wiedziały, że rosyjska interwencja w Syrii miała WYRAŹNY CEL  – zniszczenie ISIS i powstrzymanie go od przejęcia kontroli nad krajem. Wiecie, „ISIS”, tych masowych morderców, którzy dokonywali rzezi na Europejczykach. A mimo to reakcją USA na wysiłki Rosjan było notoryczne oskarżanie Rosji o „zabijanie ludności cywilnej” oraz próba zniweczenia wysiłków Rosji przy każdej okazji.  

W dodatku, kiedy ISIS rosło w siłę, zagrażając zajęciem Damaszku, rząd USA siedział cicho i nic nie robił w nadziei, że Asad skapituluje przed ISIS. Czy czyni to ISIS praktycznie siłą zastępczą dla amerykańskiego wojska, wykorzystaną w celu obalenia legalnego rządu? Musicie przyznać, że tak. Czy oznacza to, że dla rządów USA i krajów UE zamachy przeprowadzane przez ISIS w Europie były przydatne w zdobyciu społecznego poparcia dla wojskowego zaangażowania Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w Syrii, z zamiarem obalenia Asada? Sami zdecydujcie.

Cała ta sprawa zadaje kłam ordynarnej kampanii oszczerstw i dezinformacji, prowadzonej przez rządy USA i UE i skierowanej przeciwko rosyjskiej operacji w Syrii. Rosjanie spodziewali się tej kampanii, ponieważ amerykańscy „dyplomaci” taką właśnie kampanią im grozili:

Maria Zakharova: Obama Admin Threatened Russia Would „Feel Pain” for Intervening in Syria – Proved That Evil Is Claimed Right of Mightiest Nation

Czy możemy się więc spodziewać, że wszyscy ci chronicznie kretyńscy eksperci polityczni w USA i Europie, którzy wciąż twierdzą, że USA i ich „partnerzy” „wspierają demokrację” w Syrii, zaakceptują teraz prostą i dawno ustaloną prawdę, że przez ostatnie 15 lat klika psychopatów, która rządzi Stanami Zjednoczonymi, robi coś dokładnie przeciwnego w stosunku do tego, co deklaruje, i że toczy wojnę terroryzmu, a nie wojnę z terroryzmem?

 

Tłumaczenie/źródło: PRACowniA


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 styczeń 2017 19:08