Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Trump: „Mamy okropne stosunki z Rosją, lecz potrzebujemy jej, by walczyć z PI”
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 11 styczeń 2017 20:26 Autor: admin

Trump: „Mamy okropne stosunki z Rosją, lecz potrzebujemy jej, by walczyć z PI”

W Nowym Jorku odbywa się pierwsza konferencja prasowa prezydenta elekta Donalda Trumpa.

Prezydent elekt USA Donald Trump oznajmił, że ma nadzieję na nawiązanie dobrego kontaktu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i wspólną z Rosją walkę z ugrupowaniem PI, które stworzyła odchodząca administracja. [Jasno powiedziane – admin]

– Rosja może nam pomóc w walce z PI, które stworzyła panująca administracja — oznajmił Trump. — Jeśli Putinowi podoba się Trump, to jest to plusem, a nie minusem — dodał on.

Jednocześnie oświadczył, że również może twardo zachowywać się wobec Rosji. Kto wierzy w to, że Clinton byłaby twardsza w relacjach z Putinem niż Trump?— zadał pytanie prezydent elekt USA. — Nie wiem, czy będę w stanie nawiązać z Putinem dobry kontakt, ale mam taką nadzieję — podsumował Trump.

Trump odwołał się również do „kompromitujących materiałów”, które rzekomo Rosja ma przeciwko niemu. Gdyby coś mieli, opublikowaliby to — powiedział. Prezydent elekt USA.

Donald Trump oświadczył, że szanuje stanowisko rosyjskich przedstawicieli, którzy zdementowali skandaliczne informacje na jego temat w mediach. – Szanuję to, co oni (Rosja — red.) powiedzieli — oznajmił Trump na konferencji prasowej w Nowym Jorku transmitowanej przez amerykańskie telewizje.

Donald Trump oznajmił, że w USA dochodzi do wielu włamań hakerów, w tym ze strony Rosji. „Ma miejsce wiele włamań” — powiedział Trump. Według niego robiła to „Rosja i inne kraje, inni ludzie”.

Trump oznajmił też, że za jego panowania Rosja będzie szanować USA bardziej, niż miało to miejsce do tej pory.

– Rosja będzie szanować nas o wiele bardziej, kiedy to ja będę sterował krajem — powiedział Trump. Mam nadzieję na poprawę stosunków z Rosją. Nie będę jednak proponował śmiesznego plastikowego przycisku resetu jak zrobiła to Clinton (Hillary — red.). Co tam resetować? Albo się uda, albo nie — powiedział Trump.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 12 styczeń 2017 06:28
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Trump: „Mamy okropne stosunki z Rosją, lecz potrzebujemy jej, by walczyć z PI”