Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ameryka wkrótce będzie w stanie wojny z Chinami, twierdzi doradca Trumpa
Kategoria: Polityka na świecie   Niedziela, 05 luty 2017 11:40 Autor: admin

Ameryka wkrótce będzie w stanie wojny z Chinami, twierdzi doradca Trumpa

Chińczycy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że lepszym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych byłaby jednak Hillary Clinton. Przynajmniej dla nich. Donald Trump w bardzo krótkim czasie pokazał swoją prawdziwą twarz i ujawnił z kim USA będą walczyć za jego kadencji - będzie to islam (Iran) i Chiny. Tak jak w naszym sejmowym kabarecie, Trump i Clinton mają zupełnie inne spojrzenie na różne kwestie dotyczące zarządzania krajem, ale są zgodni, że trzeba iść na wojnę.

W ostatnim czasie, Stany Zjednoczone cały czas prowokowały i denerwowały Chińczyków. Najpierw Trump przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydent Tajwanu - była to pierwsza taka rozmowa między przywódcami obu państw od wielu lat. Amerykańscy wojskowi mówią wprost, że kraj jest gotowy na wojnę z Chinami a Sekretarz Stanu Rex Tillerson uznał, że w imię wolności żeglugi najlepiej będzie zablokować Chinom dostęp do Morza Południowochińskiego. W tym kontekście, rzecznik Białego Domu Sean Spicer zapowiadał, że USA mogą interweniować zbrojnie.

Teraz światowe media przypominają wywiad z 2016 roku, jaki udzielił Steve Bannon. Obecnie jest on głównym doradcą Donalda Trumpa do spraw strategicznych. Polityk i biznesmen już wtedy zapowiadał wielką wojnę - powiedział, że nie ma wątpliwości co do tego, iż "pójdziemy na wojnę na Morze Południowochińskie za 5 do 10 lat".

Chińczycy również nie mają wątpliwości, że Donald Trump przygotowuje się do wojny. Możliwe jednak, że ta cała nagonka ma po prostu zmylić zarówno Chiny, jak i Rosję. Widać przecież, że Stany Zjednoczone przygotowują się do "prewencyjnego" ataku na Iran - w Kongresie pojawiła się rezolucja, pozwalająca Trumpowi użyć siły militarnej aby nie dopuścić do zbudowania bomby nuklearnej. Z każdym dniem, kolejna wojna wydaje się niestety coraz bardziej prawdopodobna. Nie mamy tylko pewności kiedy ona wybuchnie i jaki kraj jest następny na liście do "wyzwolenia".

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(20 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 05 luty 2017 12:20
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ameryka wkrótce będzie w stanie wojny z Chinami, twierdzi doradca Trumpa