Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Kto z kim zadarł – Tatarzy z Ukraińcami czy Ukraińcy z Tatarami?
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 14 luty 2017 09:04 Autor: admin

Kto z kim zadarł – Tatarzy z Ukraińcami czy Ukraińcy z Tatarami?

W graniczącym z Krymem obwodzie chersońskim doszło do konfliktu między ukraińskimi żołnierzami i bojownikami Medżlisu Narodu Krymskotatarskiego. W wyniku incydentu przedstawiciele nielegalnej formacji zostali zatrzymani i rozbrojeni.

Media donosiły ponadto, powołując się na byłego deputowanego do Rady Najwyższej Aleksieja Żurawkę, o ataku na bazę krymskotatarskiego batalionu „Asker”. W sprawie jego utworzenia Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji wszczęła wcześniej sprawę karną.

„Pododdział wchodzący w skład jednostki wojskowej Południowego Dowództwa Operacyjnego (Ukrainy — red.) i pełniący zadania bojowe w obwodzie chersońskim, na granicy z Krymem, zajmował z polecenia dowódcy pozycje bojowe. W czasie wypełniania obowiązkowych zadań zaczepili ich uzbrojeni przedstawiciele nielegalnej formacji zbrojnej” — informuje w poniedziałek służba prasowa Południowego Dowództwa Operacyjnego, powołując się na oświadczenie pododdziału.

Przedstawiciele formacji zbrojnej zostali zatrzymani i rozbrojeni.

„Informacja o ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na organizację «Asker» jest niczym innym jak kolejnym «fejkiem» i próbą oczernienia Sił Zbrojnych Ukrainy” — czytamy w komunikacie.

Jeden z inicjatorów żywnościowej i energetycznej blokady Krymu Lenur Islamow poinformował wcześniej o utworzeniu w obwodzie chersońskim batalionu ochotniczego Nomana Czelebidżihana, który ma za zadanie walczyć o przywrócenie Krymu Ukrainie.

Krymski zarząd śledczy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji wszczął sprawę w związku z utworzeniem tego batalionu.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 14 luty 2017 10:58
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Kto z kim zadarł – Tatarzy z Ukraińcami czy Ukraińcy z Tatarami?