Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie USA: jest propozycja pokojowego planu dla Ukrainy
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 20 luty 2017 10:09 Autor: admin

USA: jest propozycja pokojowego planu dla Ukrainy

Przedstawił go osobisty adwokat Donalda Trumpa, Michael Cohen. Komentatorzy są oburzeni, twierdzą, że jest wybitnie prorosyjski. O sprawie pisze “New York Times”.

Michael Cohen jest zaufanym doradcą Trumpa, współpracuje z nim od 2007 roku. To on opracował “równoległy plan pokojowy dla Ukrainy” i przedstawił go prezydentowi. Komentatorzy zwracają uwagę, że nie został on przygotowany przez osoby, które pracują w dyplomacji. Jednak Cohen uważa, że sprawę Ukrainy można rozwiązać według innego klucza niż domaganie się odwołania aneksji Krymu. Do pracy nad dokumentem zaangażował między innymi ukraińskiego deputowanego Andrija Artemenkę. On też wypowiada się na łamach “NYT”, zachwalając projekt.

– Teraz, gdy w Stanach Zjednoczonych władzę sprawuje Trump, jest możliwość starania się o plan pokojowy dla Ukrainy. Wiele osób nazwie mnie rosyjskim agentem, amerykańskim agentem, agentem CIA. Ale jak można znaleźć dobre rozwiązanie między naszymi krajami, jeśli nie rozmawiamy? – stwierdził, zapowiadając, że ma dowody na skorumpowanie Poroszenki i jest gotów podjąć działania, aby odsunąć go od władzy. Nie krył, że do mediacji zachęcała go administracja Władimira Putina.

Co dokładnie znajduje się w założeniach planu, nie wiadomo, jednak niewątpliwie nie zakłada on wspierania obecnego prezydenta Ukrainy. W Kijowie już zareagowano oburzeniem. Oburzony jest również ambasador Ukrainy w USA Wałerij Czałyj: – Jest to rażące naruszenie ukraińskiej konstytucji. Takie pomysły nie powinny być lansowane i rozwijane przez osoby, które jawnie lub skrycie reprezentują interesy rosyjskie.

 

Źródło: STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 luty 2017 15:09
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie USA: jest propozycja pokojowego planu dla Ukrainy