Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Donald Trump zapowiedział wydanie nowego dekretu, aby “w pełni chronić nasz kraj”
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 17 luty 2017 15:37 Autor: admin

Donald Trump zapowiedział wydanie nowego dekretu, aby “w pełni chronić nasz kraj”

Prezydent USA nie zdradził szczegółów zaplanowanej decyzji.

Trump zaznaczył, że nowe rozporządzenie uwzględni ostatnie decyzje wymiaru sprawiedliwości. Szef państwa zaznaczył, że poprzedni dekret w sprawie imigracji, zakazaujący wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw z muzułmańską większością, był realizowany “bardzo sprawnie”. Amerykański prezydent pozowlił sobe na krytykę decyzję amerykańskiego sądu, który tymczasowo zawiesił wykonywanie tego rozporządzenia.

Donald Trump dodał, że rozporządzenie miało pierwotnie mieć miesięczne vacatio legis jesdnak został wprowadzonyc szybko w życie, aby “osoby z wrogimi zamiarami” nie miały czasu na wjazd na terytorium USA. Prezydent dodał, że innym wypadku stracilibyśmy wiele czasu i może też wiele istnień ludzkich.

Amerykański prezydent zaznaczył także, że będzie “bardzo wspaniałomyślny” wobec tzw. dreamers, czyli osób, które jako dzieci nielegalnie wjechały do USA. Aktualnie ich status prawny jest regulowany ustawą wydaną przez administrację Barracka Obamy.  Dzięki nim takie osoby uzyskują na pobyt i pracę.

kresy.pl / dziennik.pl

 

Źródło: Bibula


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 luty 2017 13:53
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Donald Trump zapowiedział wydanie nowego dekretu, aby “w pełni chronić nasz kraj”