Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Kaczyński: Tusk nie będzie mógł funkcjonować z biało-czerwoną flagą
Kategoria: Polityka na świecie   Piątek, 10 marzec 2017 10:46 Autor: admin

Kaczyński: Tusk nie będzie mógł funkcjonować z biało-czerwoną flagą

Polski rząd zgłosił kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego, ale 27 pozostałych państw opowiedziało się za kandydaturą Donalda Tuska.

Mamy do czynienia z wyborem na szefa Rady Europejskiej człowieka, który mówi nieprawdę, zapewniając, że jest neutralny – ocenił Kaczyński.

Nie zachowywał tej neutralności i to można powiedzieć czynił to w sposób radykalny, interweniował w polskie sprawy, w polskie sprawy wewnętrzne bardzo ostro i to w szczególnych sytuacjach, w momentach wielkiego napięcia – dodał.

Prezes PiS-u stwierdził, że przy wyborze Tuska złamana została zasada, iż „wysokie funkcje w Unii Europejskiej obejmują ludzie mający poparcie swojego rodzimego państwa, państwa z którego pochodzą”.

Kaczyński nie szczędził za to ciepłych słów pod adresem polskiej premier.

Mamy także dobre wiadomości. Mamy panią premier, która naprawdę dzielnie, bardzo dzielnie broniła polskich interesów. Wbrew wszystkim potrafiła przeciwstawić się wszystkim. Pokazała, że Polska ma własne zdanie, pokazała, że Donald Tusk nie będzie już w tej chwili mógł funkcjonować z biało-czerwoną flagą, że nie będzie mógł swoich interwencji w polskie sprawy i innych wypowiedzi jakoś łączyć z Polską – powiedział.

Były premier nie krył, że jest rozczarowany postawą Viktora Orbana. Węgierski przywódca wbrew wcześniejszym zapowiedziom poparł kandydaturę Tuska.

Jesteśmy zawiedzeni postawą pana premiera Orbana, ale zdajemy sobie sprawę, jak potężny był nacisk i jak bardzo dzisiejsza Unia Europejska idzie drogą, która doprowadzi do jej rozpadu – stwierdził.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 10 marzec 2017 15:10
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Kaczyński: Tusk nie będzie mógł funkcjonować z biało-czerwoną flagą