Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Turcja grozi UE zmianami w umowie o ograniczeniu napływu imigrantów
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 15 marzec 2017 12:43 Autor: admin

Turcja grozi UE zmianami w umowie o ograniczeniu napływu imigrantów

Wobec napięć w stosunkach z Holandią turecki minister ds. europejskich Omer Celik zagroził wczoraj „przeglądem” porozumienia, na mocy którego ograniczony został napływ migrantów przez Turcję do Unii Europejskiej – podała oficjalna agencja Anatolia.

W opinii ministra Celika Turcja powinna dokonać przeglądu części zawartego rok temu porozumienia, poświęconej przekraczaniu przez migrantów granicy lądowej. Kraj ten ma granicę lądową z dwoma krajami UE: Grecją i Bułgarią. Oznacza to, że Turcja może w każdym momencie otworzyć swoje granice dla milionów uchodźców chcących dostać się w głąb Europy - informuje ndie.pl.

Z kolei wicepremier Turcji Numan Kurtulmus uważa, że porozumienie z Unią Europejską w sprawie powstrzymania fali migrantów już nie obowiązuje. „Europa nie dotrzymała obietnic w ramach porozumienia dotyczącego migrantów i dlatego z naszej strony umowa już nie obowiązuje” – powiedział.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w poniedziałek zagroził Holandii sankcjami i pozwaniem przed Europejski Trybunał Praw Człowieka. Zarzucił też kanclerz Niemiec Angeli Merkel wspieranie terroryzmu.

PAP, NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 15 marzec 2017 14:07
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Turcja grozi UE zmianami w umowie o ograniczeniu napływu imigrantów