Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Czy USA powie sprawdzam?
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 10 kwiecień 2017 18:52 Autor: admin

Czy USA powie sprawdzam?

Wspólny komunikat Rosji i Iranu jest jednoznaczny: jakakolwiek próba ataku na Syrię, skądkolwiek by pochodziła, spowoduje militarną ripostę ze strony Rosji i Iranu i ich sojuszników.

"Operacja zrealizowana przez Stany Zjednoczone Ameryki była aktem agresji przeciwko Syrii: przekroczona została czerwona linia. Od tej chwili każda agresja spotka się z odpowiedzią siłową, a Stany Zjednoczone znają środki, którymi dysponujemy by tego dokonać".

Zagranie pokerowe, ale przynajmniej sprawy są jasne.

Chiny milczą zwracając jedynie uwagę na fakt, że ostatnie działania USA powodują ryzyko bezpośredniej konfrontacji Waszyngtonu z Moskwą.

Wygląda na to, że Trump uległ presji, którą wywierają na niego ci, którzy faktycznie rządzą światem. Interesy, o które tu chodzi są ważniejsze, niż tylko kwestie dominacji nad ropą naftową czy gazem. Ludzie rządzący światem chcą za wszelką cenę obronić i utrzymać system, który powstał po drugiej wojnie światowej, a który na trochę ponad jedną dekadę zdominował cały świat po upadku ZSRR.

Jaka jest cena, którą są gotowi za to zapłacić? (Pamiętajmy, że nie bez podstaw oni spodziewają się, że sami za nic płacić nie będą musieli, że to MY tę cenę, jakakolwiek by ona była, będziemy musieli zapłacić. MY, czyli zwyczajni ludzie, 99,99% mieszkańców Ziemi.)

 

Źródło: Adam Pietrasiewicz


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 10 kwiecień 2017 20:36