Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Rzecznik Białego Domu porównuje Asada z Hitlerem, a jego działania z Holocaustem
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 12 kwiecień 2017 08:45 Autor: admin

Rzecznik Białego Domu porównuje Asada z Hitlerem, a jego działania z Holocaustem

„Nie używaliśmy broni chemicznej podczas II wojny światowej” – powiedział Spicer. „Nawet ktoś tak odrażający jak Hitler, nie upadł tak nisko, aby użyć broni chemicznej” – dodał. W salce prasowej Białego Domu zapadła grobowa cisza. Spicer zorientował się, że popełnił gafę i pośpieszył z wyjaśnieniem.

„Miałem na myśli to, że jeśli chodzi o gaz sarin, on (Hitler) nie stosował gazu wobec swojego narodu w taki sam sposób, jak to robi Asad” – jeszcze bardziej niezręcznie tłumaczył się Spicer. Dalej użył m.in. określenia „ośrodki Holocaustu” wobec nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Później rzecznik przeprosił za „niewłaściwe i nietaktowne nawiązanie do Holocaustu”. Jego sytuację pogorszył fakt, że w tym roku w Wielkim Tygodniu obchody Wielkanocy zbiegają się z obchodami Paschy, jednego z najważniejszych świąt judaizmu. Demokraci i przedstawiciele organizacji żydowskich zażądali rezygnacji Spicera.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 12 kwiecień 2017 13:18
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Rzecznik Białego Domu porównuje Asada z Hitlerem, a jego działania z Holocaustem