Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Ławrow o rozmowach z Tillersonem
Kategoria: Polityka na świecie   Środa, 12 kwiecień 2017 16:51 Autor: admin

Ławrow o rozmowach z Tillersonem

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow podał szczegóły rozmów z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem.

„Negocjacje okazały się wyczerpujące, szczere, objęły całe spektrum zagadnień, które są kluczowe dla naszych dwustronnych stosunków, dla współpracy na arenie międzynarodowej” – powiedział Ławrow na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem.

Jak podkreślił, Moskwa zobaczyła gotowość USA do wsparcia międzynarodowego śledztwa w sprawie wydarzeń w syryjskiej prowincji Idlib.

„Potwierdziliśmy nasze wspólne zorientowanie na bezkompromisową walkę z międzynarodowym terroryzmem” – poinformował rosyjski minister. Jak dodał, przywódcy Rosji i USA kilkakrotnie rozmawiali na ten temat przez telefon.

Ławrow powiedział też, że Moskwa widzi próby przeszkodzenia współpracy między obu krajami, zaostrzenia konfrontacji. – Moim zdaniem jest to krótkowzroczne podejście – ocenił.

Według jego słów „historia udowodniła, że gdy Moskwa i Waszyngton współpracują, korzystają z tego nie tylko nasi obywatele, ale i cały świat”.

Ławrow podkreślił, że Kreml uważa za konstruktywne wniesienie na rozpatrzenie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji w sprawie Syrii.

Ławrow zapewnił, że Rosja „nie próbuje nikogo bronić i domaga się obiektywnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Idlibie”.

Z kolei Tillerson oświadczył, że amerykański atak rakietowy na syryjską bazę lotniczą był uzasadniony — USA miały wystarczające dowody.

Dyplomaci poruszyli też temat Ukrainy, Korei i bezpieczeństwa cybernetycznego. Ławrow poinformował, że Moskwa i Waszyngton opowiadają się za pełną realizacją porozumień mińskich i wdrożeniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Półwyspu Koreańskiego.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 13 kwiecień 2017 19:53