Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Potężne eksplozje w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku. Izraelskie samoloty uderzyły w magazyn broni
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 27 kwiecień 2017 18:19 Autor: admin

Potężne eksplozje w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku. Izraelskie samoloty uderzyły w magazyn broni

Minionej nocy w Damaszku odnotowano potężne eksplozje. Lokalne źródła podają, że izraelskie siły powietrzne odpaliły kilka rakiet w kierunku magazynu broni, który znajduje się w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego.

Tzw. opozycja, libańskie ugrupowanie Hezbollah oraz syryjskie wojsko twierdzi, że pociski, które uderzyły w obiekt wojskowy, zostały odpalone z terytorium Izraela. W wyniku agresji zniszczony został skład broni, który jest regularnie uzupełniany przez Iran. Broń ta trafia między innymi w ręce bojowników Hezbollahu - największego wroga Izraela.

W tym roku Izrael wielokrotnie przeprowadzał naloty na Damaszek. Za każdym razem tłumaczono się w ten sam sposób - bombardowano magazyny i konwoje aby zaawansowana broń nie wpadła w ręce Hezbollahu. Podczas gdy Rosja wyraziła jedynie swoje zaniepokojenie, Syria postanowiła w zeszłym miesiącu zareagować i odpaliła kilka rakiet w kierunku izraelskich myśliwców. Jeden samolot został podobno zniszczony. 

Minister Wywiadu Israel Katz powiedział, że "incydent w Syrii odpowiada izraelskiej polityce, która zakłada działania mające na celu zapobieganie przemytu zaawansowanej broni z Iranu przez Syrię do Hezbollahu". Rząd w Jerozolimie zapowiadał, że będzie przeprowadzał naloty gdy tylko dowie się o kolejnych dostawach sprzętu do Libanu.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 kwiecień 2017 20:19
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Potężne eksplozje w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku. Izraelskie samoloty uderzyły w magazyn broni