Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Stany Zjednoczone uznały Koreę Północną za pilne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 27 kwiecień 2017 18:19 Autor: admin

Stany Zjednoczone uznały Koreę Północną za pilne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Stany Zjednoczone znów ogłosiły, że należy pilnie rozwiązać kwestię zagrożenia ze strony Korei Północnej. Donald Trump zwołał nadzwyczajną naradę w sprawie ostatnich wydarzeń na Półwyspie Koreańskim. Niemal w tym samym czasie, USA w ramach testów odpaliła pocisk balistyczny, zdolny do przenoszenia ładunku jądrowego.

W środę odbyło się nadzwyczajne spotkanie w sprawie Korei Północnej. Wzięli w nim udział wszyscy amerykańscy senatorowie, przedstawiciele wywiadu oraz Sekretarz Stanu, Minister Obrony i dowództwo wojskowe. W trakcie narady omawiano sytuację na Półwyspie Koreańskim oraz postępy Korei Północnej w technologii rakietowej. Stwierdzono, że reżim z Pjongjangu jest czynnikiem destabilizującym i "pilnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego", dlatego wezwano do rozbrojenia tego państwa. Pojawiła się propozycja nałożenia nowych sankcji na Koreę Północną, a także na Chiny. 

Tymczasem w środę po północy czasu lokalnego, z bazy wojskowej Vandenberg w Kalifornii odpalono międzykontynentalny pocisk balistyczny Minuteman III. Rakieta posiada zdolność do przenoszenia ładunku nuklearnego i posiada zasięg 12 tysięcy kilometrów. Stany Zjednoczone utrzymują, że test tego pocisku został zaplanowany już w zeszłym roku i nie ma nic wspólnego z sytuacją na Półwyspie Koreańskim. Nieuzbrojony Minuteman III przeleciał ponad 6 tysięcy kilometrów po czym wpadł do Pacyfiku niedaleko Kwajalein w archipelagu Wysp Marshalla. USA posiada łącznie 450 takich rakiet w podziemnych silosach.

Donald Trump powtarzał, że w kwestii Korei Północnej oczekuje na pomoc ze strony Chin. W ostatnim czasie mogliśmy zauważyć, że nawet Pekin nie potrafił wywrzeć wpływu na Kim Dzong Una. Rząd w Pjongjangu kompletnie ignorował groźby i zapowiadał kolejne testy rakietowe. USA zagroziły, że jeśli Chiny nie zrobią porządku ze swoim sojusznikiem to mogą samodzielnie rozwiązać ten "problem".

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 27 kwiecień 2017 20:24
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Stany Zjednoczone uznały Koreę Północną za pilne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego