Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Al-Kaida wzywa do ataków w USA
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 14 wrzesień 2013 15:59 Autor: admin

Al-Kaida wzywa do ataków w USA

Al-Kaida wzywa do ataków w USA foto: Wikimedia Commons

Dwa dni po rocznicy zamachów z 11 września 2001 roku przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wezwał muzułmanów do ataków w Stanach Zjednoczonych i wykorzystania wszelkich okazji do „wykrwawienia” USA finansowo.

W zamieszczonym w internecie przesłaniu audio Zawahiri podkreślił, że mudżahedini mogą pokonać Amerykę, dokonując ataków na jej terytorium. Bojowników Al-Kaidy wezwał zarówno do przeprowadzania ataków na małą skalę, jak i zadania „wielkiego ciosu” na podobieństwo zamachów sprzed 12 lat.

Przywódca Al-Kaidy dodał, że te ataki powinny sprawić, że Ameryka będzie „utrzymywana w napięciu”, nie wiedząc, kiedy i gdzie spadnie na nią następny cios.

Przesłanie Zawahiriego zostało umieszczone na stronie internetowej wykorzystywanej przez Al-Kaidę. Agencja Associated Press podaje, że jego autentyczności nie udało się potwierdzić z niezależnych źródeł.

BBC zwraca uwagę, że zdaniem większości ekspertów przesłanie przywódcy Al-Kaidy świadczy raczej o tym, że możliwości tej siatki są już znacznie bardziej ograniczone niż dawniej, a jej ambicją są teraz ataki na niewielką skalę.

Autor: oa
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 14 wrzesień 2013 20:16