Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Francja: Lewackie organizacje żądają od Macrona realizacji obietnic
Kategoria: Polityka na świecie   Sobota, 13 maj 2017 09:30 Autor: admin

Francja: Lewackie organizacje żądają od Macrona realizacji obietnic

Hasło Planning Familial to „Wolność, Równość, Seksualność”. Członkowie organizacji w wyborach prezydenckich we Francji poparli Emanuela Macrona. Teraz żądają od niego spełnienia obietnic, które im złożył. Wśród nich jest wpisanie do konstytucji „prawa do aborcji”, uznanie związków homoseksualnych za formę rodziny czy walka z dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.

Zdaniem aktywistów Planning Familial do realizacji tych celów niezbędne jest m.in. powołanie ministerstwa praw kobiet i przydzielenie mu odpowiednio wysokich funduszy.

W założeniach organizacji czytamy m.in., że „prawa seksualne, w tym prawo do aborcji, muszą być zapisane w konstytucji”, a „szkolnictwo musi odgrywać tu rolę centralną, wraz z wychowywaniem do seksualności pozytywnej i emancypacyjnej od najmłodszych lat, by równość między płciami konstruowała społeczeństwo”.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Sobota, 13 maj 2017 11:57
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Francja: Lewackie organizacje żądają od Macrona realizacji obietnic