Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Rosja wzywa do pokojowego dialogu z Koreą Północną
Kategoria: Polityka na świecie   Wtorek, 16 maj 2017 21:46 Autor: admin

Rosja wzywa do pokojowego dialogu z Koreą Północną

Rosyjski prezydent Władimir Putin podkreślił w poniedziałek, że chociaż Rosja jest przeciwna zdobywaniu broni nuklearnej przez nowe państwa, to jej zdaniem w kwestii Korei Północnej powinna przeważać chęć dialogu, zamiast chęci agresji.

Putin powiedział na konferencji prasowej w Pekinie, że próby jądrowe przeprowadzane ostatnimi czasy przez Pjongjang są nieakceptowalne, jednakże w celu rozwiązania konfliktu na Półwyspie Koreańskim potrzebne są jego zdaniem pokojowe rozwiązania i dialog, nie natomiast eskalacja napięcia militarnego.

„Chcę potwierdzić, że jesteśmy przeciwnikami powiększania się tak zwanego klubu nuklearnego, włączając w tę kwestię Półwysep Koreański oraz Koreę Północną w szczególności,” powiedział Putin, określając każdy ruch tego typu jako „niezwykle niebezpieczny.”

„Jednakże rozumiemy co doprowadziło reżim do takiego stanowiska. Zmiany, które mogliśmy ostatnio obserwować na świecie, w tym nieuzasadniona agresja wobec innych państw, zawsze prowadzą do tego typu wyścigów zbrojeń.”

Putin nie skonkretyzował, które państwa widzi w roli winowajców tej sytuacji, jednakże już w przeszłości nieraz krytykował Stany Zjednoczone za interwencję w Iraku, Libii oraz Syrii, oskarżając przy tym USA o próbę wyeliminowania legalnie wybranej władzy.

„Musimy znaleźć drogę dialogu z Koreą Północną, przestać ją straszyć i prowokować, dopóki cała sytuacja ma szansę zakończyć się pokojowo,” Putin uzasadniał istnienie takiej możliwości swoimi pozytywnymi doświadczeniami w utrzymywaniu kontaktów z Pjongjangiem w przeszłości.

„Był czas, gdy Korea Północna ogłosiła zawieszenie programu nuklearnego. Niestety, niektórzy członkowie procesu negocjacji w tej sprawie byli zbyt niecierpliwi, a teraz najlepiej byłoby powrócić do tej formy relacji.”

Prezydent Rosji poinformował dodatkowo, że odbył rozmowę z ministrem obrony w kwestii przeprowadzonego ostatnio przez reżim Kim Dzong Una testu rakietowego. Podkreślił przy tym, że nie stanowił on najmniejszego zagrożenia dla Rosji, jednakże, niestety doprowadził do dalszej eskalacji napięć w konflikcie koreańskim.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 16 maj 2017 22:12
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Rosja wzywa do pokojowego dialogu z Koreą Północną