Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Donald Tusk grozi Polsce za nieprzyjmowanie uchodźców. „Takie są zasady w Europie”
Kategoria: Polityka na świecie   Czwartek, 18 maj 2017 10:59 Autor: admin

Donald Tusk grozi Polsce za nieprzyjmowanie uchodźców. „Takie są zasady w Europie”

Donald Tusk oświadczył, że trzeba określić, co jest naszym priorytetem. Czy chcemy wspólnie z UE rozwiązywać problemy związane z migracją, a więc chronić granice, ale także pomagać tym państwom, które mają zbyt dużo uchodźców – czy tak jak rząd polski proponuje, twardo mówić nie uchodźcom.

Przewodniczący RE Donald Tusk uważa, że oba stanowiska mają swoje argumenty, ale też koszty.

„Jeśli polski rząd będzie zdecydowany, właściwie jako jeden z dwóch, trzech w Europie, nie uczestniczyć w tym solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców – to ma do tego, może nie prawo, bo mówimy tu o prawie europejskim, ale pewne argumenty, i jestem w stanie je zrozumieć – będzie się to wiązało nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie” – zaznaczył.

Komisja Europejska zdecyduje w przyszłym miesiącu, czy otworzyć tzw. procedurę o naruszenie prawa wobec krajów EU, które uchylają się od przyjmowania ustalonych w 2015 kwot uchodźców – poinformowała agencja Reuters.

na podstawie: PAP / Reuters / ndie.pl

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 18 maj 2017 11:58
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Donald Tusk grozi Polsce za nieprzyjmowanie uchodźców. „Takie są zasady w Europie”