Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Nicolas Maduro do Trumpa: zabierz swoje brudne ręce od Wenezueli!
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 22 maj 2017 10:31 Autor: admin

Nicolas Maduro do Trumpa: zabierz swoje brudne ręce od Wenezueli!

Sytuacja w Wenezueli robi się coraz gorsza z miesiąca na miesiąc, zaś na ulicach miast dochodzi do coraz bardziej brutalnych zamieszek. Tymczasem Stany Zjednoczone postanowiły wesprzeć siły przeciwstawiające się władzom w Caracas i nałożyły sankcje na członków Sądu Najwyższego.

Departament Skarbu powiadomił w czwartek, że nowe sankcje dotyczą sędziego głównego i kilku osób z wenezuelskiego Sądu Najwyższego, który sprzyja rządowi. Na liście pojawiły się nazwiska osób, których majątki na terenie Stanów Zjednoczonych zostaną zamrożone i mają zakaz wstępu do tego państwa. W ten sposób USA chcą "pomóc" społeczeństwu w Wenezueli, które za sprawą tzw. opozycji obróciło się przeciwko władzy.

"Wyznaczeni urzędnicy Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości Wenezueli są odpowiedzialni za szereg orzeczeń sądowych w ubiegłym roku, którymi przywłaszczono sobie władzę wybranej w sposób demokratyczny legislatury Zgromadzenia Narodowego, w tym umożliwiając władzy wykonawczej sprawowanie władzy poprzez wydawanie dekretów awaryjnych, ograniczając w ten sposób prawa i sprzeciwiając się woli Wenezuelczyków" - ogłosił Departament Skarbu USA.

W rzeczywistości działania USA wręcz zachęcają tzw. opozycję do dalszych działań przeciwko legalnemu rządowi w Wenezueli. Prezydent Nicolas Maduro skomentował nałożone sankcje: "Koniec mieszania. Idź do domu Donaldzie Trumpie. Wynocha z Wenezueli. Zabierz stąd swoje brudne ręce".

Tzw. opozycja wciąż buntuje społeczeństwo przeciwko władzy i prowokuje do zamieszek. W przeciągu ostatanich dwóch miesięcy zginęło co najmniej 47 osób a ponad 2600 zostało aresztowanych. Ulice miast, zwłaszcza w stolicy Caracas, pilnowane są przez policję i wojsko. Rząd utrzymuje, że zachodnie media przesadzają ze skalą protestów w kraju a opozycja kontrolowana przez USA celowo robi zamieszanie, aby zmusić prezydenta do odejścia i przejąć władzę.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 22 maj 2017 10:35
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Nicolas Maduro do Trumpa: zabierz swoje brudne ręce od Wenezueli!