Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Tusk „niemieckim popychlem”
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 19 czerwiec 2017 08:49 Autor: admin

Tusk „niemieckim popychlem”

Polscy politycy krytykują Donalda Tuska za wpis na Twitterze, który był komentarzem do słów premier Polski Beaty Szydło podczas obchodów 14 czerwca 77. rocznicy deportacji pierwszego transportu polskich więźniów do Auschwitz.

— Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli — powiedziała Szydło w Muzeum Auschwitz 14 czerwca podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich, Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

— Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera – napisał Tusk na swoim prywatnym koncie na Twitterze.

— Donald Tusk, myślę, że powinien zająć się Europą, jest to urzędnik europejski pochodzenia polskiego. Niech się tam zajmie Europą. A będzie mówił co w Auschwitz było czy nie było — ocenił poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15 w jednym z programów.

W podobnym tonie wypowiedział się na temat wpisu Tuska rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. — Donald Tusk powinien się określić, czy jest politykiem PO, czy UE — jako przewodniczący nie powinien się wtrącać w sprawy wewnętrzne Polski – podkreślił minister.

Z kolei wicemarszałek Sejmy Joachim Brudziński nazwał przewodniczącego Rady Europejskiej „niemieckim popychlem”. — Donald Tusk, który w mojej opinii, w mojej ocenie, a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do premier polskiego rządu, jest takim niemieckim popychlem, zareagował tak nerwowo i alergicznie na te słowa być może dlatego, że pani premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował. Nazywając zbrodniarzy wprost — niemieckimi nazistami, nie jakimś ponadnarodowym towarzystwem. Tylko mówiąc wprost, że to Niemcy” – stwierdził Brudziński

Politycy PO uważają, że rząd PiS prowadzi kampanię nienawiści wobec uchodźców, która trwa od wielu miesięcy.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 19 czerwiec 2017 09:31