Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Korea Północna nie chce negocjować z USA
Kategoria: Polityka na świecie   Poniedziałek, 17 lipiec 2017 04:15 Autor: Kaszuszka

Korea Północna nie chce negocjować z USA

KRLD wyklucza możliwość negocjacji z USA ws. programu jądrowego.

Niedawne nawoływania USA do „zwiększenia światowego nacisku” na KRLD wykluczają jakikolwiek dialog o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, głosi komunikat opublikowany przez Koreańską Centralną Agencję Prasową (KCNA).

Rozmowy o „globalnych działaniach”, w których suwerenne państwo jest oskarżane o posiadanie możliwości samoobrony stanowią żywy przejaw polityki siłowej w stylu Trumpa, skierowanej na dbanie o interesy USA kosztem innych. To po prostu ostatnia desperacka próba tych, którzy stracili samokontrolę i są porażeni strategiczną pozycją KRLD — głosi komunikat.

W komunikacie podkreśla się, że „wszelkie bandyckie próby mobilizacji przez USA całego świata do udziału w kampanii przeciwko suwerennemu państwu tylko dlatego, że znalazło się ono w niełasce Stanów Zjednoczonych, nigdy nie zadziałają we współczesnym świecie”.

„Stany Zjednoczone powinny sobie uświadomić, że dopóki nie zaprzestaną wrogiej polityki wobec KRLD, program jądrowy i rakietowy Korei Północnej nigdy nie stanie się przedmiotem negocjacji i dialog ws. denuklearyzacji KRLD nigdy nie będzie możliwy” — pisze północnokoreańska agencja.

 

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 17 lipiec 2017 09:52
alexjones.pl Informacje ze świata Polityka na świecie Korea Północna nie chce negocjować z USA